Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 13:49
 
5 Ocak Resepsiyonu tarihe ışık tuttu
Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ev sahipliğinde Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve eşi hanımefendi başta olmak üzere kentteki siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi.
ADANA BÜYÜK ŞEHİR Haberi
5 Ocak Resepsiyonu tarihe ışık tuttu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin telgraflarının okunması ile başlayan 5 Ocak Resepsiyonu, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Sanat Danışmanı Mahmut Tülek’in hazırladığı Atatürk’ün Adana’ya geldiği ve Adana halkıyla bir arada olduğu ilk kurtuluş yılları kutlama görüntülerinin izletilmesi ile devam etti.

 

ADANALILARIN İRADESİ TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ OLMUŞTUR”

Resepsiyona eşi Zeynep Sözlü ile birlikte ev sahipliği yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, burada yaptığı konuşmada 5 Ocak’ın yalnızca bir kurtuluş bayramı olmadığını aynı zamanda bu topraklarda yaşamak için geçmişten bu yana Türk Milleti’nin bedel ödediğinin hafızalarda tazelenmesi için bir fırsat olduğunu aktardı. Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinden sekiz ay evvel Adana’da bulunarak kent eşrafıyla istişare ettiğini ve Adanalıların Atatürk’ün yanında, bağımsızlıktan yana dimdik durduğunu ifade ederek “Adana, bağımsızlık mücadelesinde iradesini ortaya koymuş Atatürk’te omuz vermiştir, işte bu irade büyük Türk Milleti’nin iradesidir” dedi.

 

Başkan Sözlü’nün konuşmalarının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu şarkılarıyla kurtuluş gününe renk kattı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, Ocak, Resepsiyonu, tarihe, ışık, tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı