Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 13:49
 
Akan’dan 5 Ocak Kutlama Mesajı
AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
SİYASET Haberi
Akan’dan 5 Ocak Kutlama Mesajı

Akan mesajında, Kurtuluş Savaşı’nda Adana’nın önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayarak, “Ezelden beri hür yaşamış olan milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirini 97. yıl öncede kırarak, sömürgeci devletlere teslim olmamıştır” dedi.

 

Ülkenin ekonomisi ve coğrafi konumu üzerinde geçmişte olduğu gibi içeriden ve dışarıdan yapılan hainliklerin devam ettiğini vurgulayan Akan, “Bugün Türkiye’nin gelişmesini ve kalkınmasını hazmedemeyenler, ülkemiz üzerinde oyunlarına devam etmektedir. 15 Temmuz’da göründüğü gibi haince yapılan planlar, milletimizin basireti, vakarlı duruşu, birlik ve kardeşlik ruhu içerisinde ortaya koyduğu kahramanlıklar sayesinde, bertaraf edilecektir” diye konuştu.

 

Akan, mesajının devamında ise şunları söyledi;

“Bugün 97. yıl dönümünü kutladığımız Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla, milli mücadele kahramanlarımızı, ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, millet ve şükranla anıyor, kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunu tebrik ediyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akan’dan, 5, Ocak, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı