Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 10:32
 
ASKİ ESNAF İLE ELELE
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü her zaman Adanalılara en iyi, en temiz ve en ucuz suyu ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Sadece konutlara değil işyerlerine de önem veren ASKİ Metal Sanayi esnafının yıllardır çözülmeyen sorununa da el attı.
YAŞAM Haberi
ASKİ ESNAF İLE ELELE

KÖTÜ GÖRÜNTÜ VE PİS KOKULARA SON

Yıllardır pis koku ve kötü görüntü oluşturan Metal Sanayi yanındaki TD8 kanalı üzerine önce Büyükşehir Belediyesi tarafından köprüler atıldı, sonra da ASKİ ekipleri tarafından dere yatağı temizlenerek beton çalışmaları başladı. Metal sanayi esnafı ile yapılan istişareler sonucunda ekipler esnafın tüm sorunlarını ortadan kaldırmak için bir taraftan dere yatağını yapıyor bir taraftan da bağlantı borularıyla esnafın alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Çalışmalarla ilgili bölge esnafı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye ve ASKİ ekiplerine teşekkür etti.

ASKİ KIRSALDA DA DURMUYOR

ASKİ ekipleri 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışırken, en iyi hizmeti vermeyi kendisine ilke ediniyor; ayrıca sadece şehir merkezi değil kırsalda da büyük projelere imza atıyor. ASKİ Cumhuriyet tarihinde su gitmemiş ya da alt yapısı olmayan bölgelere bile hizmette sınır tanımıyor. Yine yıllardır sorun yaşayan Karaisalı’nın Demirçit köyündeki vatandaşlarımızın sorununu ekiplerimizin yoğun ve başarılı çalışmaları sonucunda çözüme kavuştu. Son aşamaya gelerek testler yapılan köyde Su deposu ile sadece içme suyu değil bahçe sulamada da kullanılacak olan suyu köylülere ulaştırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASKİ, ESNAF, İLE, ELELE,
Yorumlar
Haber Yazılımı