Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:44
 
BERABER BAŞARACAĞIZ
AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
BERABER BAŞARACAĞIZ

Şehir Hastanesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Adana Çiftçiler Birliği Toplantısı, Ceyhan Kaymakamlığı, BOTAŞ İnternational Genel Müdürlüğü, BOTAŞ Adana Bölge Müdürlüğü, Adana Yumurtalık Serbest Bölge Müdürlüğü, Adana’da faaliyet gösteren çeşitli işletmeler, Aladağ Belediyesi ve AK Parti; Karataş, Sarıçam, Aladağ, Ceyhan İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek Adana ve Türkiye gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 

 

“ORMANLAR GELECEĞİMİZDİR”

Ormanların arz ettiği öneme vurgu yapan Doğru, şunları söyledi: “ Ormanlar; ülkemizin ciğerleridir bu sebeple aynı zamanda da geleceğimizdir. Ciğersiz nasıl bir insan nefes alamazsa ormanlar olmadan da ekosistem ve habitat çeşitliliği yok olur. Ekolojik dengenin istikrarı, üretime dolayısıyla da ekonomiye olumlu yönde önemli derecede katkı sağlayacaktır. Hükümetimizin bu konuda yapmış olduğu çalışmalar ve sağlamış olduğu imkânlar gerçekten muazzam seviyede. Rakamlarla konuşmak gerekirse; ülke genelinde tabiat parkı sayımızı 17’den 223’e çıkarttık, 2003-2019 yılları arasında 4,1 Milyardan fazla fidanı toprakla buluşturduk, ağaçlandırma rakamlarına baktığımızda 1991-2002 yılları arasında 743Bin hektar alan ağaçlandırılmış durumdayken, 2003-2019 yılları arasında bu rakam 5 Milyon hektara ulaşmıştır. Bu rakamlar konuya verdiğimiz önemi çok net bir biçimde gözler önüne seriyor ancak çalışmaya, üretmeye ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz”.

 

“TÜRKİYE İLERLEMEYE DEVAM EDİYOR”

Doğru, ziyaret ettikleri kurumlardan gerekli notları ve talepleri aldıklarını ifade ederken bu konuların çözümü noktasında azami gayreti göstereceklerini ifade etti ve şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz coğrafya asırlardır dünyanın dikkatle takip ettiği ve bazı çıkar düşkünlerinin üzerinden akılları sıra planlar kurmaya çalıştığı kilit bir bölgedir. 2019 yılı ülkemiz için çok rahat bir şekilde geçiyor diyemeyiz belki ancak bizler şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize düşen görevi yapacağız. Türkiye ilerliyor ve bu önlenemez yükselişte kurumlarımızla, müdürlerimiz ve çalışanlarımızla yekvücut bir biçimde adımlar atacak, talepleri ve fikirleri analiz ederek konuların sonuca ulaştırılması noktasında gayret göstereceğiz. Şurası çok net; sıkıntılardan kurtulmanın birinci şartı birlik ve beraberliktir”.

 

“TEŞKİLATLARIMIZ İLE YOĞUN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Hizmet gayesiyle teşkilatların her kademesiyle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Doğru şunları söyledi: “İlçe Başkanlarımız ve teşkilatımızın kıymetli mensuplarıyla birlik ve beraberlik içerisinde Adana’mıza hizmet etmek gayesiyle çalışmaya, üretmeye ve uygulamaya devam ediyoruz. Gönüllere gireceğiz diyerek çıktığımız bu mübarek yolculukta vatandaşlarımızın bir tebessümü bizim için siyasetin üzerinde bir kazançtır. Biz milletimize hizmet etmenin verdiği gönül rahatlığıyla ilerlemeye devam ediyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, bu kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeden ilerliyoruz, buna herkes emin olsun. Bizler 17 sene önce hangi bakış açısında isek şu anda yine aynı noktada; milletimizin yanında, Türkiye düşmanlarının karşısında durmaya devam ediyoruz. Bu durum bundan sonra da yine aynı şekilde devam edecektir”.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BERABER, BAŞARACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı