Haber Detayı
20 Kasım 2016 - Pazar 17:56
 
Çadırları Yanan Tarım İşçilerine Başkan Karalar’dan Yardım Eli
Adana’da yaklaşık 200 kişinin yaşadığı 60 çadırın yanması sonucu yaşanan felakete Başkan Zeydan Karalar duyarsız kalmadı ve bölgeye acil ihtiyaç duyulan soba, battaniye ve tüp gazı ulaştırdı.
ADANA SEYHAN Haberi
Çadırları Yanan Tarım İşçilerine Başkan Karalar’dan Yardım Eli

Merkez Yüreğir ilçesinde tarım işçilerinin kaldığı 60 çadır, bilinemeyen bir nedenle oluşan yangında kullanılamaz hale gelirken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan mağdur ailelere yardım geldi.

Eski Solaklı Beldesi. Yalnızca Mahallesi'nde yaşanan faciayı şehir dışında haber alan Başkan Karalar, birim müdürlerini yangın olan alana göndererek durum tespiti yapılmasını ve vatandaşların ihtiyaçlarının sorulması istedi.  Barınma sorunlarının AFAD ve Kızılay tarafından sağlandığını bildiren halk, havaların soğuması ile birlikte en büyük sıkıntılarının ısınma olduğunu belirtti.  Battaniye, soba ve tüp gaz ihtiyaçlarını not alan Seyhan Belediyesi ekipleri ivedi bir şekilde ihtiyaçların karşılanması için çalışmaya girdi. Yangından bu yana devam eden yardım çalışmasına Başkan Zeydan Karalar’da katıldı.  Vatandaşlara ihtiyaç maddeleri olan tüp gaz battaniye ve sobayı ulaştıran Başkan Karalar, felakette mağdur olanlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Diyarbakır'dan göç eden tarım işçileri ile Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve tarlalarda çalışarak geçimlerini sağlayan ailelerden oluşan Çadırlarda yaklaşık 200 kişinin kaldığı öğrenildi. İnsanlığını ihtiyaç duyduğu her alanda olmaya gayret gösterdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, kendi sınırları olmamasına karşın ihtiyaç sahiplerinin, mağdur insanların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Bakan Karalar’ın bölgede bulunduğu sırada Karalar’a CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel’de eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çadırları, Yanan, Tarım, İşçilerine, Başkan, Karalar’dan, Yardım, Eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı