Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 15:01
 
ÇOKAD Portakal Çiçeği Karnavalı’nda
Adana Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD), Dünya Kanser Haftası’nda (1 – 7 Nisan), çocukluk çağı kanserlerine dikkati çekmek, farkındalık yaratmak ve erken teşhisin hastalığın tedavisinde önemli bir rol oynadığı konusunda toplumu bilgilendirmek için bu yıl 7’ncsi düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’na katıldı.
GÜNDEM Haberi
ÇOKAD Portakal Çiçeği Karnavalı’nda

Bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Adana Çocuk Kanser Derneği (ÇOKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çelebi, Adana’da bu yıl 7’ncisi düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kentin tanıtımı için önemli bir etkinlik olduğunu söylerken, etkinliğe çocukluk çağı kanserine dikkat çekmek ve toplumda bu konuda farkındalık yaratarak, özellikle erken teşhisin hastalığın tedavisinde çok önemli bir unsur olduğunu aktarmak için katıldıklarını ifade etti.

 

Karnavalda açtıkları stantta ziyaretçilere hem çocukluk çağı kanserleri hakkında bilgi verdiklerini hem de çocuklar yararına yapılan çalışmalara gönüllü olarak destek olmaları yönünde çağrı yaptıklarını söyleyen Çelebi; 25 yıldır Adana merkezli olarak geniş bölgede kanser hastalığına yakalanan çocuklara ve ailelerine maddi ve manevi destek olduklarını belirtti. Çelebi, ÇOKAD olarak, sadece hastalık sürecinde değil, onlara devam eden kontrol süreçlerinde de desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOKAD, Portakal, Çiçeği, Karnavalı’nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı