Haber Detayı
16 Kasım 2016 - Çarşamba 10:42
 
Sarıçam'da Park, Refüj ve Yeşil Alanların Bakımı yapılıyor
Sarıçam Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin dört bir yanında bulunan park, okul ve yol kenarlarının bakım ve onarım çalışmasını yapıyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ekiplerin bu çalışmaları periyodik olarak yaptıklarını belirterek,”Her şey daha güzel bir Sarıçam için” dedi.
ADANA SARIÇAM Haberi
Sarıçam'da Park, Refüj ve Yeşil Alanların Bakımı yapılıyor

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, parklar, okullar ve yol kenarlarının temizlik ve bakım çalışmalarının devam edeceğini belirterek, "Park Bahçeler Müdürlüğümüz yaz kış demeden periyodik olarak buraların bakım ve onarımlarını yapıyor. Ayrıca ilçemizdeki tüm parklar, yeşil alanlar, refüjlerdeki çim ekimi ve biçimi, havalandırma, gübreleme ve çapalama gibi faaliyetleri, bu alanlarda bulunan tüm donatıların bakım ve onarımı, hizmet işi kapsamında Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. "diye konuştu. 

MEVSİMLİK BİTKİ DİKİMLERİ YAPILIYOR

Başkan Uludağ, park bahçe onarım ve ağaç budama işlerinin yanı sıra ilçelerinde bulunan kavşaklarda ve yol kenarlarında bazı yerde mevsimlik bitki dikimlerini de yaptıklarını kaydetti. Uludağ, " Göreve geldiğimiz günden itibaren yeşil alana büyük önem veriyoruz. Bütün çalışmalarımızı daha güzel ve yeşil alanı daha çok olan bir Sarıçam için çabalıyoruz.  Ekiplerimiz,  Park, refüj, cadde ve sokaklarda bulunan ağaçların daha canlı görünümünü sağlıyor.  Kent yaşamına olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için de gençleştirme,  budama,  hastalıklı ve kurumuş dallarının ayıklanmaları düzenli olarak yapılmaktadır. "diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıçam'da, Park,, Refüj, ve, Yeşil, Alanların, Bakımı, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı