Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:14
 
SENFONİ ORKESTRASI’NDAN UNUTULMAYACAK BİR KONSER!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Ç.D.S.O.) bu hafta, Türkiye tarihinin en fazla ilgi çekmiş, en aykırı müzik insanlarından ve Anadolu rock müziğinin öncü isimlerinden olan Barış MANÇO ve Cem KARACA’nın ölümsüz eserlerini seyirci ile buluşturacaklar.
SANAT Haberi
SENFONİ ORKESTRASI’NDAN UNUTULMAYACAK BİR KONSER!

Bu haftaki konseri, başarılı orkestra şefi Murat GÖKTAŞ  yönetecek, Anıl EDEBALE “piyano”, Hale CİĞER “vokal”, Ümit Burak TEKİNAY “vokal”, Alperen YEŞİLYURT “vokal”, Burak USLU “elektrogitar”, Fatih HARMANTEPE “basgitar” ve  Ödül ÜNAL “davul” solist olarak yer alacaklar.

   

   İçeriği dolu olan bu konser programı 09 Mayıs Perşembe ve 10 Mayıs 2019 Cuma akşamı saat 21.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda izlenilebilecek.

                  

     ÇDSO:

    Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SENFONİ, ORKESTRASI’NDAN, UNUTULMAYACAK, BİR, KONSER!,
Yorumlar
Haber Yazılımı