Yazı Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 12:41
 
KENDİNİZE İNANIN
ÇİÇEK ERDOĞAN
 
 

Bazen amaçlarınız dogrultusunda sessiz kaldınız ,çünkü gizli bir zekaya sahip olmanın avantajlarını biliyorsunuz ,çevreden dönütleri alıyorsunuz.Hepimiz insanlar üzerinde ötekileştirme yaparak bundan birşey olmaz ,ama digeri zehir gibi maşallah diye söylemlerde bulunuyoruz .Dogrusu bu gibi ölçümle baskülle ateş ölçmeye benziyor !İşte bu sebeple ciddiye almamak gerek her konuşanı .Çevrende iyi bir gözlemci ol ,pasifize olduğun yerlerini keşfet ciddi adımlar atarak girişimde bulun.

 

Mesela doğadaki madenleri düşün. Zekâyı da madenlerin saflığıyla eşleştirelim. Nasıl ki bulunan madenin saflığı onun değerini arttırırsa, zekânın üstünlüğü de kişinin başarı şansını arttırır her zaman . Hatta belli bir mertebeye kadar çaba sarf etmeden de başarılara ulaştırır. Bu kişiye doğuştan gelen bir şanstır. Ancak akılsız bir adamın çalışmasıyla hiçbir şey olmaz.Şans her zaman senden yana olmaz gerçekçi olup önüne bakmalı insan ..Olmazsa olmaz ilkelerin olsun mesela ve bunlarda kendini geliştirdiğin takdirde istikrarlı ol karamsarlığa kapılma ..

Kendine güven,her durumda mücadeleyi bırakmayan kişiler başkaları yerine kendine güvenir ve karşılaştıkları problemin üstesinden gelirler .Burada yaratıcı düşünce hakim olur ve bir çok problemi kendilerini temsil ederek ve takdir edilerek çözüme kavuştururlar.

 

Yeniliklere açık olmak ,bakış açısı geniş olan kişiler dar düşünceye sahip insanların aksine yeni deneyimlere açık ,her durumda farklı pencereden bakabilen ve yeniliklerin hayatlarına degişimi getirdiğine inanıp yaşamını bu bakış açısıyla geliştirirler.

 

Tesadüfe inanmama ,gündemi takip etmek ve güncel gelişmeleri izlemek bu tip insanların yaşam tarzlarından biri ,sanş ve tesadüflere inanmak yerine çok çalışmaya ve gayrete inanıyorlar .Hayatını olgunlaştıran şeylerin sanş yerine çalişmak ve gelecegine inanan ,üreten hayatının kontrolünü eline alarak yaşam alanı oluşturuyorlar.Böylece hayatının kontrolünü elinde tutup ,amaçlarına daha emin adımlarla ulaşmanın yolunda olup emeklerinin karşılığını mutlaka alırlar..

 
 
Etiketler: KENDİNİZE, İNANIN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı