Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 15:34
 
24 Temmuz Basın Bayramı
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ; basında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümü olan bu günün ülkemiz için önemli bir başlangıç ve dönüm noktası olduğunu belirtti.
SARIÇAM Haberi
24 Temmuz Basın Bayramı

Başkan Uludağ , tarafsız ve özgür bir basının varlığının güçlü bir demokrasinin göstergesi olduğunu ifade ederek, basın yayın çalışanlarının  ise kurumlarının isimsiz kahramanları olduğunu ifade etti.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Belediye Başkanı Bilal Uludağ  mesajında şunları kaydetti; "İlimizde basın-yayın hizmeti veren kuruluşlar ülkemizin ve toplumun çıkarlarını ön planda tutarak, büyük bir sorumluluk anlayışı içinde,  adil bir duyarlılık göstermeleri ise her türlü takdirin üzerindedir.

Yazılı ve görsel basın kamuoyuna tarafsız doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek toplumu aydınlatmaya devam etmektedir. Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesi ile internet haberciliği de hayatımızda önemli yer tutmakta ve çok kısa sürede tüm olaylardan haberdar olabilmekteyiz. Basının meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla çalışmalarının devamını dileyerek, gazetecilerin her zaman özgür ve sansürsüz bir ortamda görevlerini yapmalarını temenni ediyorum dedi”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, Temmuz, Basın, Bayramı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı