GÜNDEM

3 kamu bankası ortak karar aldı! Promosyondan farklı 25 bin TL ödeme yapılacak, tek bir şart var

Ziraat, Vakıf ve Halkbank’tan tarihi anlaşma. Promosyondan farklı ödeme yapılacak. 25 bin TL tek seferde hesaplara yatacak, ancak tek bir şart var.

3 kamu bankası ortak karar aldı! Promosyondan farklı 25 bin TL ödeme yapılacak, tek bir şart var. Tüm bankaların içerisinde bulunduğu promosyon yarışında devlet bankaları da geri kalmıyor! Müşterilerini kaybetmemek için kampanyalarında ortaklığa giderek yeni bir promosyon teklifi ile gündeme geldiler. Kamu bankaları ortak açıklama yaparak yeni tekliflerini duyurdu. Promosyondan farklı ödeme hesaplara yatacak. Tüm emekliler bu ödemeden faydalanabilecek ancak tek bir şart var. Kamu bankalarından tek seferde 25 bin TL ödeme almak için merak edilen detaylar haberimizin devamında…

Ağustos ayında memur ve emekli işçilere verilen promosyon yarışı bankalar arasında büyük bir rekabete dönüşmüştü. Bu rekabet uzayan kampanya dönemleri ile halen devam etmekte. Özellikle özel bankalar promosyon ücretlerini artırmaya devam ederken bu süreçte kamu bankaları uzun süre sessizliğini korumuştu. Uzun süre sessiz kalan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank iş birliğinde gerçekleştirerek müşterilerini kaybetmemek adına 25 bin lira promosyon vereceklerini duyurdu! Ancak 3 kamu bankasının ödeme için tek bir koşulu var. Şartlara uygun olanlar hemen başvuru yaparak ödeme alabilir.

KAMU BANKALARI SESSİZLİĞİNİ BÜYÜK KAMPANYA İLE BOZDU

Özel bankalar ile başlatılan ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören promosyon kampanyasının kamu bankalarından da gelmesi bekleniyordu. Ancak kamu bankaları uzun süre sessizliğini korumaya devam etti. Kamu bankaları için Bakanlar Kurulu tarafından bir toplantı düzenlendi. Toplantıda bankalar için yapılan yeni düzenlemeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gözetiminde gerçekleşti. Yeni düzenlemeler doğrultunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank vakit kaybetmeden gerekli düzenlemeleri yürürlüğe koyarak ek ödeme promosyonlarının hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni düzenlemeler en kısa sürede duyurulacak.

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Özellikle işçi, memur emeklileri, dul ve yetim maaşı alanlar 25 bin lira promosyon ödemesinin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı birçok kişinin karşılıksız ek ödemeleri alacağı ön görülüyor.

Maaşında artış yapmak isteyen ve bu kategorilerde yer alan pek çok vatandaş kamu bankalarına geleceği düşünülüyor. Ancak 25 bin lira ödemelerinin henüz ne zaman başlayacağı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu