GÜNDEM

3 kamu bankasından emekli harekatı! Tek bir müşteri kaybına tahammül yok: Ek ödeme 15 bin TL’ye çıkarılacak

Emekliye ek ödeme 15 bin TL oluyor. Kamu bankaları artık tek bir müşteri dahi kaybetmek istemiyor. Bu sebeple de emekli maaş promosyonunda yeni dönem başlıyor.

Emekli için rekabet yeniden başlıyor. Yılbaşından bu yana emekliye maaş promosyonunda sessizliğini koruyan kamu bankaları Nihayet harekete geçmeye karar verdi. Emekli müşterilerinin büyük çoğunluğunu başka bankalara kaptıran Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank maaş promosyonunda rakam artışına gitmeye hazırlanıyor. özellikle kamu çalışanlarının promosyon süreçlerinin sona erdiği bu dönemde emekli için kamu bankalarından yeni bir Harekat başlıyor. Kamu bankalarının rekabete dahil olması ile birlikte maaş promosyonlarında rakamların 15 bin liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli harekâtına hazırlanıyor. Çok sayıda emekli müşterisi bulunan ancak 2022 yılının başından bu yana emekli maaş promosyonu konusunda sessizliğini koruyan kamu bankaları Nihayet harekete geçmeye karar verdi. Özellikle Temmuz ayında yapılan maaş zammı sonrasında özel bankaların yaptığı kampanyalar sebebiyle kamu bankaları çok sayıda emekli müşterisini kaybetti. Ancak Artık tek bir müşteri kaybına daha tahammülü olmayan kamu bankaları kesenin ağzını açacak. Kamu bankalarından emekliye binlerce lira Maaş promosyonu ödemesi yapılacak. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank ek ödeme tutarını arttırılması ile birlikte rekabet bir kez daha hız kazanacak.

KAMU BANKALARI SESSİZLİĞİNİ BOZUYOR

Emekli maaş promosyonu konusunda özel bankalar muslukları sonuna kadar açarken kamu bankaları bir süredir sessizliğini koruyordu. Hatta Öyle ki özel bankalar emekliye verdikleri ek ödeme tutarını 10.000 TL’ye kadar yükseltirken kamu bankalarının yaptığı ödemeler ise sadece 750 TL de kalmıştı. Ancak çok sayıda müşterisine özel bankalara kaptıran Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Nihayet emekli için yeni bir süreci başlatmaya karar verdi. Tek bir müşteri kaybını daha istemeyen kamu bankaları kaybettikleri müşterileri de geri kazanmak üzere özel bankalardan yüksek bir teknikle emekli maaş promosyonu da yeni bir süreci başlatmaya hazırlanıyor.

EK ÖDEMELERDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Gelen son bilgilere göre kamu bankaları emekli maaş promosyonlarında tutarak için gitmeye hazırlanıyor. Hem de Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank özel bankaların verdiği tutarın üstüne çıkacak. Sektör kaynaklarına göre kamu bankalarının Eylül ayı ortalarında yapacağı Maaş promosyonu teklife 15.000 TL olacak. Şu anda En yüksek emekli maaşına 750 TL promosyon ödeyen kamu bankaları için bu önemli bir sıçrama olacak.

EMEKLİLER GERİ DÖNER Mİ?

Peki, uzun zamandan beri maaş promosyonu konusunda sessiz olan kamu bankaları bu hamle ile birlikte emekli müşterilerini geri döner mi? bildiğiniz üzere emekli vatandaşların aldıkları maaş promosyonunu geri ödemek koşulu ile cayma hakları bulunuyor. şu anda özel bankaların sunduğu en yüksek promosyon 10.000 TL. kamu bankaları 15.000 TL promosyon teklifi ile gitmeleri halinde emekli müşterilerini yeniden geri alabilir. Ancak özel bankalar da bu durumda promosyon tutarını arttırabilir. Bu rekabet ile emekli vatandaşların işine yarar ve maaş promosyonları yükselmiş olur.

Başa dön tuşu