GÜNDEM

30 yıllık altın uzmanı isimden bomba tavsiye! Gram altın resmen çakıldı, şimdi tam zamanı!

Gram altının düşüşü duruyor! Altın uzmanları da peş peşe vatandaşlara yatırım tavsiyelerinde bulunuyor. FED faiz kararı sonrası gram altının çakılması ile birlikte yatırımın tam zamanı.

ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararı ile birlikte altın fiyatlarındaki gerileme hızlandı. Altın fiyatları 1000 liranın altına düşerken kuyumcularda da büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Vatandaşlar bu düşük seviyeden alım yapmak isterken 30 yıldan bu yana kuyumculukla uğraşan Metin Akçalı’da önemli tavsiyelerde bulundu. Özellikle gram altın fiyatlarının alım için en uygun seviyede olduğunu belirten Metin Akçalı, Yılsonuna doğru fiyatların yeniden yükselebileceğini dikkat çekti.

Altın fiyatları resmen çakıldı. Son 2 haftadan bu yana düşüş eğiliminde olan altın, özellikle FED faiz kararı sonrasında daha da geriledi. Gram altın fiyatlarında yaşanan bu düşüş yatırım yapmak isteyenlerin de iştahını kabarttı. Şu anda gram altın 986 lira seviyelerinde alıcı bulurken kuyumcularda da yoğunluk yaşanıyor. Altın ve gümüşe olan ilgi her geçen dakika daha da artıyor. Aslında piyasalar TCMB faiz kararını beklese de uzman isimler vatandaşları altın yatırımı yapmaları yönünde uyarıyor. Altın yatırımı yapmayı düşünenlere 30 yıllık tecrübeli kuyumcu Metin Akçalı’dan da uyarı geldi. Gram altına uzun vadeli yatırım yapmak için doğru zaman olduğunu belirten Akçalı, “Küçük altın bin 660 lira civarında. Biz en son küçük altını 2 bin liraya satmıştık. Şu anda altın geriledi. Gerilediği için de altın gümüş alınabilir. Altını aldığın zaman 2 gün sonra 3 gün sonra 1 ay sonra bozduracaksan, o şekilde altın alınmaz” dedi.

ALTIN YATIRIMININ YANINDA GÜMÜŞ YATIRIMI DA YAPABİLİRSİNİZ

30 yıllık Kuyumculuk tecrübesi olan Akçalı, özellikle uzun vadeli yatırım düşünenlerin altına alınmaları için doğru zamanın geldiğini belirtirken aynı şekilde Gümüş yatırımının da altına eşdeğer olduğunu söyledi. Altının yükselmesi ile birlikte gümüşün de yükseldiğini belirten Akçalı, gümüş ve altının kazancının paralel gittiğini söyledi. Şu anda altının en düşük seviyesinde olduğunu belirten deneyimli kuyumcu, vatandaşların bu seviyeden altına almasının doğru olacağına ve uzun vadede değer kazanacağını söyledi. Ancak kısa vadeli altın yatırımı yapmak isteyenlere şu anda altın Almayı tavsiye etmeyen Akçalı, Gümüş ve altının uzun vadede kazandıracağını dile getirdi.

22 EYLÜL 2022 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram altın fiyatları son 2 haftadan bu yana düşüş eğilimine devam ederken Bugün de FED faiz kararı sonrasında aşağı yönlü çizgisini sürdürdü. 22 Eylül 2022 güncel altın fiyatları şu şekilde oldu;

Gram Altın:978,62

Çeyrek altın:1.642,00

Yarım altın: 3.285,00

Cumhuriyet altını:6.541,00

Başa dön tuşu