GÜNDEM

5 banka az önce acil koduyla duyurdu! Ziraat, Vakıf, HalkBank, Akbank ve İşbankası’ndan emekli promosyonuna ilişkin önemli açıklama

Emekli maaş promosyonu son dakika gelişmeleri! 5 bankadan çok önemli duyuru geldi. ! Ziraat, Vakıf, HalkBank, Akbank ve İş bankası acil kodlu uyarı yayınladı.

Bankaların SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklileri için verdiği emekli maaş promosyonları unda süreç hala devam ediyor. Ancak bir yandan da kamu bankaları ile ilgili bir kafa karışıklığı söz konusu. Bu kafa karışıklığını biraz daha arttıracak açıklama Az önce bankalar tarafından yapıldı. Tam 5 banka emekli maaş promosyonları ile ilgili son dakika Acil kodlu bir uyarı yayınladı. Peki, emekli maaş promosyonu devam edecek mi? Hangi banka En yüksek emekli promosyonu veriyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında uzun yıllar önce yapılan anlaşma gereğince milyonlarca emekli vatandaşa 3 yıllık taahhüt vermeleri karşılığında banka promosyonu ödemesi yapılıyor not 2022 yılının ikinci yarısından itibaren promosyon rakamları resmen rekor kırmaya başladı. Bankalar emeklileri maaş müşterisi yapabilmek için birbiriyle yarış haline girerken kamu bankalarının bu konuda sessizliği ise can sıkıcı hale ulaştı. Son dönemlerde yazılı ve görsel basında kamu bankalarının emekli promosyonu ödemelerini yükselteceği konusunda iddialar dolaşıyordu. Ancak bu konuda hala ses çıkmaması bir yana dursun bankalardan emekliler için çok önemli bir açıklama geldi. Ziraat, Vakıf, HalkBank, Akbank ve İş bankası az önce acil kodlu bir açıklama yaptı.

KAMU BANKALARINDAN HALA SES YOK

2022 yılı emekli maaş promosyon ödemeleri ile ilgili herkes kamu bankalarından yapılacak bir açıklamayı bekliyor. özel bankalar promosyon konusunda her geçen gün çıtayı biraz daha yükseltirken devlet bankaları olan Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank bu konuda hala sessizliğini koruyor. Binlerce emekli müşterisi bulunan üç kamu Bankası bu süreçte müşterilerini de kaybetmeye devam ediyor. Son dönemlerde kamu bankaları ile ilgili dedikodular kulislerde dolaşıyordu Ancak bu konuda da hala net bir açıklama yapılmadı. yani kamu bankaları emekli maaş promosyonu konusunda sessizliğine devam ediyor ve şu anda ödedikleri promosyon 3 yıllık 750 TL. Elbette emeklilerde kendilerine daha yüksek promosyon ödemesi veren bankaları tercih ediyor.

BANKALARDAN EMEKLİYE SON DAKİKA UYARISI GELDİ

Ancak özel bankalarda da promosyon dönemi yavaş yavaş sona erecek gibi görünüyor. Az önce bankalar ortak bir açıklama yaparak son başvuru tarihi konusunda emekli vatandaşları uyardı. Bankalardan yayınlanan ortak bildiri acil kodu ile duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşların son başvuru tarihi 30 Eylül 2022. Bu tarihe kadar en yakın banka şubesine gitmek ve emekli maaşınızı mutlaka taşımak gerekiyor. maaşını taşıyan emekliler ay sonuna kadar promosyon ödemelerinden yararlanabilecek. ancak maaşını taşımayı erteleyen emekler Ekim ayında promosyon şansını kaybedebilir.

EN YÜKSEK EMEKLİ PROMOSYONU HANGİ BANKADA?

Peki, zaman daralırken emekliler ne yapmalı? Bu süreçte hangi bankayı tercih etmeli? Şöyle ki özel bankalar emeklilere 6000 TL ile 10 bin TL arasında değişen karşılıksız nakit ödeme yapıyor. O sebeple özel bankaların resmi internet sitelerini inceleyerek en yüksek promosyon veren banka ile kendiniz seçebilirsiniz. Emekli maaşınızı 3 yıllığına bu bankaya taşıyarak da anında nakit ödemeden yararlanabilirsiniz.

Başa dön tuşu