GÜNDEM

ABD sorusunu duyan Kılıçdaroğlu yayını terk etti

Londra’dan KRT TV canlı yayınına bağlanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen ABD sorusunun ardından yayını terk etti. ABD’ye yaptığı ziyarette gizemli bir 8 saat geçirdiğine dair iddialarla gündeme gelen Kılıçdaroğlu’na canlı yayında bu iddialarla ilgili soru yöneltildi. Bu soruyu duyan Kılıçdaroğlu, yayından ayrıldı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’ye ziyarette bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinin ardından Londra’ya gitti. Londra’dan KRT TV canlı yayınına bağlanan CHP lideri, kendisine yöneltilen ABD’deki gizemli 8 saat iddiaları ile ilgili soruyu yanıtsız bırakarak yayını terk etti. İşte Kılıçdaroğlu hakkındaki gizemli 8 saat iddialarıyla ilgili tüm detaylar…

YAYINDAN AYRILDI

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak için Londra’ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, buradan KRT TV canlı yayınına bağlandı. Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ABD ziyareti gündem olmuş ve basında geniş yer bulmuştu. CHP liderinin bu ziyaretinin ardından ‘Kayıp 8 saat’, ‘Gizemli 8 saat’ gibi başlıklar gündeme gelmişti. Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında kendisine bu konuyla ilgili soru yöneltilmesi üzerine yayından ayrıldı.

‘BEN ŞİMDİLİK İYİ AKŞAMLAR DİYEYİM’

KRT TV sunucusu Savaş Kerimoğlu’ndan yayına bağlanan Kılıçdaroğlu’na ABD ziyareti ile ilgili bir soru geldi. Sunucu Kerimoğlu, ‘’Bir ara başka bir adrese gitme gibi bir durumuzun oldu mu? Çünkü hep soruluyor. 8 saat işte yoktu, nereye gitti diye. Başka bir adaya gitme gibi bir durum olur mu?’ sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu ise bu soruyu yanıtsız bıraktı ve Ben şimdilik iyi akşamlar diyeyim’ diyerek yayından ayrıldı.

KAYIP 8 SAAT İDDİASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9-13 Ekim 2022 tarihleri arasında ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaretinde basın mensuplarının haberdar olmadığı bir 8 saat geçirdiği iddiaları gündeme gelmişti. Siyaset gündemine bomba gibi düşen ‘Kayıp 8 saat’ iddiası basında da geniş yer bulmuştu. CHP lideri ise hakkındaki bu iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Çekim yaptık. Hemen bindik araca Washington’a doğru geldik. Benzin istasyonuna uğradık hamburger almak üzere.’ ifadelerine yer vermişti.

Başa dön tuşu