GÜNDEM

Acil nakit ihtiyacınız varsa kredi yerine buna bakın! Faizler Kasım ayında geri çekildi, yüzde 1.50 faizli nakit avans veriliyor

Nakit paraya ihtiyacı olanlara müjde! Kasım ayında bankalarda faiz oranı depremi yaşanıyor. İhtiyaç kredisi faizleri resmen dibe vurdu.

Acil nakit ihtiyacı olanlar için bankalardan güzel haber geldi. Geçtiğimiz ay %2 ila 3 arasında değişen faiz oranları Kasım ayında geri çekildi. Özellikle kredi kartından nakit avans kullanmak isteyenler daha düşük faizli nakit avans alabilir. Şu anda yüzde bir nokta 50 faiz oranı ile nakit avans sağlanıyor.

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararları yavaş yavaş bankaları da yansımaya başladı. Özellikle artan enflasyon sonrasında ihtiyaç kredisi faiz oranları giderek yükselirken uzun yıllar sonra bireysel kredilerde faiz oranları düşmeye başladı. Şu anda bankalar nakit avansa daha düşük faizli kullanım sağlıyor. Bankaların sunduğu faiz oranlarına oranla nakit avans faiz oranları vatandaşa daha cazip geliyor. Ekim ayında yüzde 1.63 olan nakit avans faiz oranları kasım ayı itibarıyla yüzde 1.50 seviyelerine çekildi.

KREDİ YERİNE NAKİT AVANS KULLANIN

Acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanmak isteyen vatandaşlar faiz oranları sebebiyle geri adım atıyordu. Ancak nakit avans vatandaşların imdadına yetişti. Bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarında %2 ila 3 arasında faiz isterken özellikle nakit avanslar da yüzde 1.50 faizle nakit para kullanmak mümkün.

1 KASIM’DA TEPETAKLAK OLDU

Ekim ayında kredi kartından çekilen nakit avans işlemlerinde uygulanan faiz oranı yüzde 1.63 iken 1 Kasım tarihinden itibaren geriledi ve yüzde bir 1.50’ye düştü. Bu sebeple vatandaşlar kredi kullanmak yerine daha düşük faiz oranı olması sebebiyle nakit avans kullanmaya yöneldi. Ayrıca nakit avans kullanan vatandaşlar için 10.000 TL’de 20.000 TL de aynı faiz oranı uygulanıyor. Ayrıca 12 aya kadar taksit imkanı sağlanıyor. Üstelik prosedürle uğraşmadan doğrudan ATM’den nakit avans kullanmak mümkün oluyor. Bu durumda da vatandaşlar daha kolay şekilde alabilecekleri nakit avansa yöneliyor.

KARA LİSTEDE OLANLARIN BORCU SİLİNİYOR

Diğer yandan Kara listede olduğu için nakit avans ya da Kredi kullanamayan vatandaşlara da devletten güzel haber geldi. Torba yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte çek ve senet işleri nedeni ile kara listeye girenler artık borçlarını belli süre içinde ödemeleri durumunda kara listeden çıkacaklar. Bu sayede kredi ve nakit avans kullanmanın da yol açılacak.

Başa dön tuşu