BÜYÜKŞEHİR

Adana Büyükşehir Belediyesi personeline kadına yönelik şiddeti önleme eğitimi verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi kurum içinde kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi eğitimi vermeye başladı. Adana Büyükşehir Belediyesinde kurum içi verilen eğitimlerin ilk etabı tamamlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi amacıyla çok önemli bir eğitim faaliyetine imza attı. Belediye bünyesinde çalışanlara kurum içi eğitim verildi. Eğitimlerin Sabancı Vakfı, UNFPA, Sabancı Üniversitesi, TÜSİAD iş birliği ile yapıldığı öğrenildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi pilot belediye olarak tüm şimdi

Sabancı Vakfı, UNFPA, Sabancı Üniversitesi, TÜSİAD iş birliği ile Belediye personellerine “Belediyeler İçin Kadına Yönelik Hane İçi Şiddetle İlgili Kurum Politikası Geliştirme ve Uygulama Rehberi Pilot Uygulaması Projesi” başlatıldı. Proje kapsamında 12 belediye pilot belediye olarak seçilirken Adana Büyükşehir Belediyesi de pilot belediyeler arasında yer aldı.

Aile içi şiddetin önlenmesine yönelik eğitim verildi

Proje kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına aile içi şiddetin önlenmesine yönelik eğitim verildi. aynı zamanda Belediye çalışanları arasında şiddete maruz kalan çalışanlara hukuki psikolojik ve tedbir destek almaları da sağlandı. Belediye çalışanları bu eğitim kapsamında şiddete maruz kalan çalışanların güvenlik ve koruma edilme, danışmanlık, yeni ev bulma, Sağlık hizmeti almaya da diğer konularla ilgili annesi amacıyla eğitildi.

Başa dön tuşu