BÜYÜKŞEHİR

Adana Kozan’da Dürüstlük Manavı ile öğrencilere güvenilirlik öğretiliyor

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okul girişine kurulan “Dürüstlük Manavı” ile güvenilir olmayı öğreniyor.

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu 6 F öğrencileri okul girişine “Dürüstlük Manavı” kurdu. Öğrenciler, kurdukları manav sayesinde Asya ve sorumlu olmadan alışveriş yaparak yardımsever ve dürüst olmayı öğreniyor.

Projeyi öğretmenlerde destekliyor

Öğrenciler tarafından başlatılan projeyi öğretmenler ve okul müdürü de destekliyor. Okul girişine kurulan dürüstlük manavı sayesinde her gün bir sınıf meyve hazırlıyor kasiyer ve sorumlu olmadan öğrenciler meyveleri alıp tüketiyor. Bu sayede öğrencilerin kendi aralarında kurdukları bağ gelişiyor, dürüst ve güvenilir olmayı da öğreniyorlar.

Pedagogların yaptığı çalışmalarda var

Okul girişine konulan “Dürüstlük Manavı” ile ilgili konuşan Hanifi Aslanhan, “Dünyada değerler eğitimi üzerine pedagogların yaptığı çalışmalar var. Bizde okulumuz olarak burada çocuklarımız eğitimlerini alırken bir taraftan da değerler eğitimi uygulamaya çalışıyoruz. Öğretmelerimiz dürüstlük manavı projesini uyguladı. Manavda satıcımız yok istedikleri ürünleri gördükleri etiket üzerinden alıp paralarını ödüyor para üstlerini alıyor. Biz dünyaya medeniyet öğretmiş bir milletiz. Ecdadımız insan doğa odaklı projeler üretmişler. Bizlerde geleceğimiz olan çocuklara değerlerimizi öğretmek adına okulumuzda böyle bir çalışma yaptık”  dedi.

Başa dön tuşu