SEYHAN

Adana Seyhan Belediyesi’nin kreşlerinde yeni eğitim-öğretim dönemi 800 öğrenci ile başladı

Adana Seyhan Belediyesi yeni öğretim yılında daha 5 kreşte 800 öğrenci ile eğitim vermeye başladı. Seyhan Belediyesi’nin kreşlerinde 3 4 ve 5 yaşlarında öğrencilere Eğitim görüyor.

Adana Seyhan Belediyesi kreş Müdürlüğü ne bağlı olarak hizmet veren kreşler de üç dört beş yaşlarındaki 800 çocuk yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan programlar esas alınarak çocuklara kreşlerde eğitim verilirken aynı zamanda yapılan çalışmalarla eğitimin üst düzeye çıkarılması çeşitlendirilirip zenginleştirilmesi hedefleniyor.

Bu yıl kapasitesi arttırıldı

Başkan Ali Kemal Akay, Adana Seyhan’da kreşe ihtiyacının her geçen gün arttığına dikkat çekerek geçtiğimiz yıl 510 öğrencinin kreşleri kabul edildiğini Ancak bu yıl öğrenci kapasitesinin 800’e çıkarıldığını dile getirdi.

Uzmanlar gözetiminde çocuklara eğitim veriliyor

Belediye Başkanı Akay, çocukların uzmanların gözetiminde ve güvenli bir ortamda kreşlerde eğitim aldığını belirterek “Kreşlerimizde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, bağımsız düşünebilen, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, kendine-çevresine saygılı, hoşgörülü, sorumluluk bilincine, öz denetime ve aidiyet duygusuna sahip, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Başa dön tuşu