SEYHAN

Adana Seyhan’da İhtiyaç Bankası açıldı

Adana’nın Seyhan ilçesinde Belediye ve temel ihtiyaç Derneği işbirliği ile yapılan projede Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için İhtiyaç Bankası açık açıldı. Proje kapsamında satma imkanı bulunan vatandaşların adına kart tanımlanacak ve gıda giyim ve Kırtasiye alışverişleri ücretsiz yapmalarına imkan verilecek.

Adana Seyhan Belediyesi ile temel ihtiyaç Derneği işbirliğinde yeni bir proje başlatıldı. İhtiyaç Bankası adı verilen proje kapsamında kısıtlı imkanlara olan vatandaşların adlarına kart tanımlanacak. Vatandaşlar bu kart sayesinde temel ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılama fırsatı bulacak. İhtiyaç Bankası Seyhan belediye başkanı Akif Kemal Akay’ın da katılımı ile düzenlenen törenle açıldı.

İhtiyaç sahipleri faydalanabilecek

Seyhan belediye başkanı Akif Kemal Akay düzenlenen tören sırasında yaptığı konuşmada ihtiyaç Bankası sayesinde artık yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacağını söyledi. Akay açıklamasında şöyle konuştu; “İhtiyaç Bankası ile hayırsever vatandaşların ve kurumların bağışladığı ürünlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirten Akay, şöyle devam etti: “Beşikten mezara kadar tüm ihtiyaçların karşılanma noktası olan belediyeler bu süreç içerisinde biraz daha fazla sosyal yardımlara ağırlık vermek zorunda kaldı. Bugün burada açma noktasında olduğumuz ihtiyaç bankası bir süreden beri ülkemizde var olan, dünyanın çeşitli ülkelerinde kendini gösteren bir kuruluş. Burada temel nokta hayırseverlerin, hayırsever kurumların sağladığı ürünleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmak. Öncelikle dezavantajlı grupların ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz.”

Başa dön tuşu