YÜREĞİR

Adana Yüreğir’de ahırda elektrik akımına kapılan çocuk hayatını kaybetti

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesinde 15 yaşındaki bir çocuk ahırda elektrik akımına kapıldı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesinde 15 yaşındaki bir çocuk ahırda elektrik akımına kapıldı. Olayın ardından yakınları tarafından çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti.

Akıma kapılarak yaralandı

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesi güzel Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda 15 yaşındaki Nursel Momyak, Sabah erken saatlerde ablası ile birlikte süt sağımı için ahıra girdi. Havanın karanlık olması nedeniyle uzatma kablosuna bağlı Lambayı açmak isteyen 15 yaşındaki genç kız akıma kapılarak yaralandı.

Akıma kapılan genç kız yakınları tarafından Adana şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan 15 yaşındaki kız hayatını kaybetti. Küçük çocuğun cenazesi Otopsi için adli tıp Kurumu’na götürüldü.

Yakınlarından açıklama geldi

Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden çocuğun yengesiyle Hanım Momyak, “Nursel, süt sağmak için ablasıyla ahıra gitmişti. Akıma kapılınca ablası müdahale etmiş ama kurtaramamış. Bugün de okulda yazılısı vardı. Gece boyunca ders çalışmıştı. Sabah da bu acı olayı haber aldık. Annesi de vefat eden bir yakınlarının taziyesi için Van’a gitmişti. Süt sağımını annesi yapardı, ancak kendisi olmayınca çocukları bu işlerle ilgilenmek zorunda kalmıştı.” dedi.

Başa dön tuşu