YÜREĞİR

Adana Yüreğir’de ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu’ açılıyor

Adana’nın Yüreğir Belediyesi tarafından Çiftçilere eğitim vermek amacıyla ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu’ ile ‘Basınçlı Sulama Kursu’ açılıyor. Kurşun başlangıç tarihinin 14 Kasım Pazartesi günü olduğu öğrenildi.

Adana Yüreğir Belediyesi kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından üretici ve çiftçilerin eğitimine yönelik çalışmalar devam ediyor. 14 Kasım Pazartesi günü bu kapsamda Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (TAYEM) işbirliği ile ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu’nun açılacağı öğrenildi.

Üç gün sürecek

Adana Yüreğir Belediyesi tarafından Çiftçi ve üreticilere eğitim vermek amacıyla açılacak olan ‘Tarımsal Üretimde Güneş Enerjisi Kullanımı Kursu’ 3 gün sürecek. Yine 14 Kasım tarihinde başlayacak olan ‘Basınçlı Sulama Kursu’ 5 gün devam edecek. Kursa katılan ve tamamlayan kursiyerlere aynı zamanda belediye tarafından katılım belgesi de verilecek. Kursun ücretsiz olduğu öğrenilirken katılımın sınırlı sayıda olacağı açıklandı.

Başvurular 11 Kasım’da sona eriyor

Kurslara katılım için başvuruların 11 Kasım’da sona ereceği öğrenildi. Kursa katılım için başvuru yapmak isteyenler ön başvuru işlemlerini 444 80 44 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapabilecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir şu ifadeleri kullandı; “Tarımsal üretimde enerji ve teknolojik cihaz kullanımının yanı sıra tarımsal suyun etkin kullanımı konusunda çiftçimizi, üreticimizi bilinçlendirmeye yönelik en temel iki başlıkta kurslarımızı başlatıyoruz. Eğitim kurslarımızla çiftçi ve üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz”.

Başa dön tuşu