ÇUKUROVA

Adana’da alkollü sürücü scootera binen iki çocuğa çarptı

Adana’da alkollü olduğu öğrenilen bir otomobil sürücüsü Scootera binen 14 yaşındaki iki arkadaşa çarptıktan sonra kaçtı. Çocukların kaza sonrası beyin kanaması geçirdiği ve entübe edildiği öğrenildi. Teslim olan sürücü ise alkollü olduğunu kabul etti.

Adana’nın Çukurova ilçesinde meydana gelen kazada alkollü sürücünün çarptığı 2 çocuk yoğun bakımda ölüm kalım savaşı veriyor.

Olay Adana Çukurova Mahfesığmaz Mahallesi Turgut Özal Bulvarı’nda 7 Ekim tarihinde meydana geldi. Alperen Efe Kadiroğlu’nun Arkadaşı ile birlikte bindiği scootera Mustafa Türkmenoğlu idaresindeki otomobil arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisi ile Kadiroğlu ve arkasında bulunan arkadaşı Esen Keskin yola savrularak ağır yaralandı. Otomobil sürücüsü ise kazanın ardından kaçtı. Olay yerine ihbar üzerine ulaşan 112 Acil Servis ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından iki çocuğu hastaneye kaldırdı. Çocuklar Adana şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Durumları ağır

Trafik kazası geçiren iki arkadaşın vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar oluştuğu ve beyin kanaması geçirdikleri öğrenildi. Yapılan operasyonun ardından iki çocuk entübe edildi. Yoğun bakımda tedavi altında olan çocukların durumunun ağır olduğu öğrenildi. Alperen’in babası Ziya Kadiroğlu yaptığı açıklamada “Oğlum arkadaşları ile buluşmak için evden ayrıldı. Scooter ile giderken alkollü bir sürücünün 120 kilometre hızla çarpması ile yaralandılar. İki çocuğumuz da entübe halde. Alperen karaciğerinden 2 operasyon geçirdi, iç kanaması durduruldu. Şu anda beyin kanamasından kaynaklı ödem olduğu için uyutulmaya devam ediyor. Esen’in ise beyin kanaması halen sürüyor” dedi.

Alkollü sürücü teslim oldu

Kaza sonrasında olay yerinden kaçan sürücü ise polis ekiplerine giderek teslim oldu. Sürücünün alkollü olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu