SEYHAN

Adana’da atariciler çetesi olarak bilinen suç örgütünden 8 şüpheli tutuklandı

Adana’da atericiler çetesi olarak tanınan silahlı suç örgütüne yönelik polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda 29 şüpheli gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden sekizi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adana’da kendilerine atariciler çetesi adını veren ve mahalledeki esnafı silahla tehtid ederek haraca bağlayan çeteye yönelik geçtiğimiz günlerde polis ekipleri tarafından operasyon düzenlenmişti. İle emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize Suçlarla mücadele Şube müdürlüğü ekipleri tarafından Seyhan ilçesi Narlıca mahallesi’nde düzenlenen operasyonda 29 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kendilerine atericiler çetesi diyorlar

Kaçakçılık ve organize Suçlarla mücadele Şube müdürlüğü ekipleri 1900 doksanlı yılların sonlarında atari salonu işlettikleri için kendilerine atericiler çetesi adı veren ve Seyhan’da mahalle sınıfını silahla tehtid ederek haraca bağlayan para vermeyenleri döven ve iş yerine kurşunlayan çeteye yönelik operasyon gerçekleştirdi. 25 Ekim tarihinde şafak vakti yapılan operasyonda polis ekipleri belirlenen adreslere baskın düzenlerken bazı adreslerde Koçbaşı ile kırılarak arama yapıldı.

8 şüpheli tutuklandı

Operasyon kapsamında mahalle sınıfına silahla tehdit eden ve para vermeyi reddedenleri döven çete üyesi oldukları belirlenen 29 şüpheli gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüphelilerden sekizi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.13 şüphelinin savcılık talimatıyla serbest bırakıldı öğrenilirken sekiz şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Başa dön tuşu