GÜNDEM

Adana’da bebeğini poşete koyup tren yoluna atan kadından kan donduran sözler

Adana’da geçtiğimiz günlerde tren yolu kenarında yeni doğmuş bebek cesedi bulunmuştu. Polis ekiplerinin başlattığı soruşturmada bebek cesedini yol kenarına bırakan kişinin H.M olduğu öğrenildi. Bebeğin annesi olduğu öğrenilen kadın gözaltına alındı. İfadesinde bebeğin kimden olduğunu bilmediğini söyleyen kadın, bol kıyafetler giyerek eşinden hamileliğini gizlediğini söyledi.

Adana’da geçtiğimiz günlerde vatandaşlar tarafından tren yolunun kenarında bir poşet içinde yeni doğmuş kız bebek cesedi bulunmuştu. Polis ekipleri yaptıkları araştırmalar sonucunda bebek cesedinin H.M tarafından bırakıldığını tespit etti. Bir yandan bebeğin ölüm sebebi tespit edilmeye çalışılırken bir yandan da anne H.M polis tarafından gözaltına alındı.

İfadesi kan dondurdu

Emniyete götürülen anne “Hamile kaldıktan sonra bebeğin kimden olduğunu bilmediğim için gebeliğimi eşimden sakladım. Bu süre zarfında eşim anlamasın, diye geniş ve bol elbiseler giydim. Olay günü evde temizlik yaparken birden sancı hissettim ve bebeğin doğmuş olduğunu gördüm. Nefes almadığını ve ölü olduğunu fark edince beze sarıp poşete koydum sonra da götürüp, bıraktım ”dedi. Emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen anne tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başa dön tuşu