YÜREĞİR

Adana’da cinayet sanığına 13 yıl hapis cezası verildi

Adana’nın Yüreğir ilçesinde geçtiğimiz yıl yolda yürüyen bir kişiyi tabanca ile vurarak öldüren cinayet sanığına 13 yıl hapis cezası verildi. Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen kişi ise delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Adana 12. Ağır ceza mahkemesinde davanın karar duruşması görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar sanıklar İ.T. ve amcası A.T. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıklarken A.T’nin olay günü araçla maktülü kontrol ettiği İ.T’nin kısa süre sonra caddeye giderek Mustafa Ok’u tabancayla öldürdüğünü belirtti. Sanığın maktulün oğlu Müslüm Ok’a ise öldürme kastıyla 7 el ateş ettiği de iddianamede yer aldı.

13 yıl hapis cezası verildi

Sanık İ.T. ise duruşmada hakkındaki suçlamayı kabul etmedi. Maktüle ya da oğluna zarar vermek için ateş etmediğini belirten İ.T. amacının iş yerine zarar vermek olduğunu belirterek beraatini ve tahliyesini istedi. Azmettirici olduğu iddia edilen amca A.T’de suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatini istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın suç tarihinde 18 yaşından küçük olması gerekçesiyle sanığa 7 yıl 6 ay, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 5 yıl, “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma ve taşıma veya bulundurma”dan 6 ay 20 gün olmak üzere toplamda 13 yıl 20 gün hapis cezası vererek tutukluluk halinin devamına karar verdi. Amca A.T. ise delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu