GÜNDEM

Adana’da evinde ölü bulunan kadının katil zanlısına 20 yıl hapis cezası

Adana’da Çukurova ilçesinde evinde ölü bulunan kadının katil zanlısı olduğu iddiası ile gözaltına alınarak tutuklanan şahıs hakkında Mahkeme kararını verdi.

Adana’da ihbar üzerine eve giden polis ekiplerince ölü bulunan kadının katil zanlısına mahkeme tarafından Haksız tahrik altında kasten öldürme ve ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçundan 20 yıl hapis cezası verildi.

Karar duruşması görüldü

Adana 4 Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın karar duruşması görüldü. duruşmaya tutuklu sanık Abdullah K., taraf avukatları ve müştekiler katıldı.

Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında, öldürülen Hülya Güllüce ile Abdullah K.’nın 22 yıldan bu yana birlikte yaşadıklarını ve bir çocuklarının olduğunu belirterek suç tarihinde sanırım maddenin bulunduğu yatak odasına gittiğini ve burada başlayan Tartışmanın kavgaya dönüştüğünü belirtti.

Kavga sırasında sanırım çocuğunun bulunduğu odanın kapısını çamaşır ipi ile banyo kapısına bağladığını belirtildiği iddianamede ardından mutfakta sakladığı ruhsatsız tabanca ile Güllüce’ye ateş ettiği ifade edildi. Cinayetin ardından olay yerinden uzaklaşan sanırım polise teslim olduğu da iddianamede yer aldı. Savcı sanık hakkında Kasten öldürme suçundan Müebbet hapis cezası talep ederken ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçundan da 3 yıla kadar hapis cezası istedi.

Son savunmasını yaptı

Duruşmada son savunmasını yapan sanık ise Olay günü birlikte yaşadığı kadına cep telefonundan mesaj geldiğini belirterek  “Gözüm tam iyi görmüyordu, ancak mesajda ‘aşkım’ lafını gördüm. O an kendimi kaybettim, mutfakta bulunan tabancayı aldım. Kızıma zarar vermemek için kapısını kapattım. Sonrasında da Hülya’ya ateş ettim. Evden ayrıldıktan sonra polise teslim oldum. Olay bu şekilde olmuştur. Takdir mahkemenindir.” dedi.

20 yıl hapis cezası verildi

Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme heyeti tanığa kasten öldürme suçundan Müebbet hapis cezası verirken eylemi Haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle ceza 18 yıla indirildi. Al sana aynı zamanda ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın almaya da taşıma ya da bulundurma suçundan 2 yıl hapis cezası ile 1200 lira Adli para cezası verildi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Başa dön tuşu