BÜYÜKŞEHİR

Adana’da FETÖ davasında yargılanan 3 sanığa hapis cezası

Adana’da terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan tutuksuz 5 sanıktan 3’ü hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik devam eden bir davada tutuksuz yargılanan 5 sanıktan 3 hakkında silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezası kararı verildi.

Dava, Adana 11 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanıklar T.S, A.B, M.K, H.D. ve M.T. ile avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını okuyan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların örgütü elebaşının talimatı sonrasında Bank Asya hesaplarında olağandışı artış yaşandığını ve örgütün sohbet odalarına katıldıklarını söyledi. Silahlı terör örgütü üye olma suçundan sanıkların cezalandırılmasını isteyen Cumhuriyet savcısının mütalaası sonrası sanıklara son sözü soruldu.

3 kişi hakkında hapis cezası

Sanıklar ise savunmalarında haklarındaki suçlamaları kabul etmedi ve örgüt üyesi olmadıklarını söyledi. Sanıklar davadan Beraatlerini talep ederken mahkeme heyeti ise tutuksuz sanıklar T.S, A.B. ve M.K’yi Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırdı. Diğer 2 sanık ise delil yetersizliği sebebiyle beraat etti. Diğer yandan hapis cezası verilen sanıkların mevcut durumlarının devamına karar verildi.

Başa dön tuşu