BÜYÜKŞEHİR

Adana’da FETÖ operasyonu: 10 kişi hakkında gözaltı kararı

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Adana İl Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şafaklar diye operasyonu düzenlendi. Operasyonda savcılığın gözaltı kararı verdiği 10 zanlı için arama yapılırken bazı şüphelilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

Haklarında gözaltı kararı bulunan zanlıların örgütün gizli haberleşme programını kullandığı tespit edilirken bazılarının Hala aktif görevde olan astsubayı Birgül emekli subay, öğretmen, mahrem İmam ve öğrenci abisi oldukları tespit edildi. Örgüt içinde kortizon kullanan şüphelilerin sohbet toplantılarına katıldıkları ve bazı örgüt yetkilileri ile irtibatlı oldukları belirlenirken ankesörlü telefonlardan ardışık olarak arama yaptıkları da ortaya çıktı. Ayrıca örgüt liderinin talimatı ile banka sesini bankada hesap artırımı yaptıkları da belirlenen zanlılar arasında gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Başa dön tuşu