ÇUKUROVA

Adana’da hastane ihalesine fesat karıştırdıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 8 zanlı tahliye edildi

Adana’da hastaneye ihalesine fesat karıştırmak ve rüşvet iddiası ile tutuklanan aralarında eski Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi başmüdürü ve eski başhekim yardımcısı nun da bulunduğu 8 zanlı tahliye edildi.

Adana’da aralarında eski Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi başmüdürü ve eski başhekim yardımcısının da bulunduğu 8 kişi hastane ihalesine fesat karıştırdıkları ve rüşvet’ iddiasıyla tutuklanmıştı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesi sonrasında tutuklu zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere Serbest bırakıldı.

8 kişi tutuksuz yargılanacak

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesi sonrası aralarında hastanenin eski Başmüdürü A.Ö. ve eski Başhekim Yardımcısı K.M.Ö. ile A.T, A.N, C.Y, L.Ü, L.D. ve S.S’nin de bulunduğu 8 kişi Dosya kapsamında delillerin büyük oranda toplanmış olması ve tutuklulukta geçirdikleri süre göz önünde bulundurularak tahliyelerine karar verildi. sanıkların yargılaması ise ilerleyen günlerde başlayacak.

Başa dön tuşu