BÜYÜKŞEHİR

Adana’da hesabına yanlışlıkla para gelen esnaf parayı iade etti ama mahkemelik oldu

Adana’da yaşanan olayda hesabına yanlışlıkla 10.000 TL para gelen bir esnaf durumu fark ederek parayı sahibine geri iade etti. Ancak paranın sahibi tarafından hesabını ele geçirdiği iddiasıyla mahkemeye verildi.

Adana’da esnaflık yapan Halit Daş, özel bir bankada bulunan hesabına 6 ay önce yaklaşık 10 bin lira paranın yanlışlıkla yatırıldığını fark etti. Para gönderen kişiyi tanımayan esnaf hemen banka ile irtibata geçerek paranın kendisine ait olmadığını söyledi ve geri iade edilmesini istedi. Ancak özel banka paranın iade edilmeyeceğini belirterek hesaba bloke konulacağını dile getirdi. Bunun üzerine Daş Kendi hesabına bloke konulmasını istedi.

Gelen mahkeme celbi ile şok oldu

Aradan geçen birkaç gün sonunda gelen para sahibine geri iade edildi. Fakat bir süre sonra esnafa mahkeme celbi geldi. Parasını geri ödediği şahıs hesabını ele geçirdiğini iddia ettiği Daş’a dava açtı. Karşı tarafa kolaylık sağlamayı çalışmasına rağmen davalık olan esnaf ise “Ben gelen paraya elimi bile sürmedim. Kendi hesabına bloke koydurup gelen parayı da hemen iade ettim. Ben iyilik yaptım ama hesap hırsızı yaptılar beni. Benim hiçbir şekilde bu adamın hesabıyla alakam yok. Benim hesabıma geliyor para. Benim bu olaya başka dahilim yok. Ben bu olaydan dolayı mağdur oldum. Mahkeme devam ettiği için hala hesabımda bloke var. İşlem yapamıyorum. Ben kimsenin hesabını çalmadım, sadece hesabıma gelen parayı sahibine iade ettim. İyilik yaptım kötülük gördüm ben bu işi anlamadım” dedi.

Başa dön tuşu