BÜYÜKŞEHİR

Adana’da internetten sahte satış ilanı ile vatandaşları dolandıran 3 kişiye 6’şar yıl hapis cezası verildi

Adana’da internet üzerinden hazırladıkları satış ilanları ile kamyon dorsesi sattıklarını söyleyen ve bir kişiyi 8000 lira dolandıran 3 sanık hakkında Mahkeme kararını verdi. Sanıklara 6’şar yıl hapis cezası verilirken aynı zamanda 24’er bin lira da para cezası uygulandı.

Adana 12 ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları katıldı. Sanıkların internet üzerinden kamyon dorsesi satış ilanı verdikleri ve bir kişiyi 8000 TL dolandırıldıklarını iddia edildi. Duruşmada Savcı mütalaasını okurken mahkemeye yedide kararını açıkladı.

Sanıklar suçlamaları kabul etmedi

Duruşma sırasında son sözü sorulan sanıklar suçlamaları kabul etmedin Akdağ söz konusu eylemi gerçekleştirme dediklerini iddia eden sanıklar beraatlerini istedi. Savcı ise esas hakkındaki mütalaasında sanıkların Dolandırıcılık suçundan cezalandırılmasını talep etti.

6’şar yıl hapis cezası verildi

Duruşmayı karara bağlayan mahkeme heyeti, 3 sanık hakkında 6’şar yıl hapis cezası ve 24’er bin lira para cezası verilmesine karar verdi. Ayrıca sanıkların tutuksuzluk halinin devamına karar verildi.

Başa dön tuşu