BÜYÜKŞEHİR

Adana’da keçi ve köpeğin şaşırtan dostluğu

Adana’da 53 yaşındaki İsmail Arısoy’a ait olan köpek ve keçinin dostluğu görenleri şaşırtıyor. 4 aylık keçi Pamuk ve 1 yaşındaki Belçika kurdu Pablo bir an olsun birbirlerinden ayrılmıyor.

Adana’da yaşayan İsmail Arısoy, köpeği ve keçisinin dostluğuna kendilerinin de Şaşkın olduğunu söyledi. 1 yaşındaki Belçika kurdu Pablo’nun doğduğu günden bu yana kendileri ile beraber olduğunu belirten Adanalı vatandaş, keçiyi de oğlunun getirdiğini belirterek önce ikisini ayrı ayrı yuvalara koyduğunu ancak sonra birbirlerine çok alıştıkları için hiç ayırmadıklarını dile getirdi.

Parka bile onlarla gidiyor

Köpekle dışarı çıktıklarında keçinin de arkalarından geldiğini belirten Arısoy, iki hayvanın dostluğunu görenlerin oldukça şaşırdığını söyledi. Arısoy açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bu keçiye köpek saldırmıyor mu diyorlar. Yok diyorum alıştılar bunlar iki dost oldular. Sabahtan akşama kadar birlikteler. Beraber yerler, içerler, gezerler sonra uyurlar. Kedi ile köpeğin dostluğunu gördüm de keçiyle görmemiştim. Bende şaşırdım ilk başlarda şimdi alıştım”.

Başa dön tuşu