YÜREĞİR

Adana’da metruk binada uyuşturucu satan sanığa 15 yıl hapis cezası

Adana’nın Merkez Yüreğir ilçesinde metruk Bir binada uyuşturucu sattığı sırada polis ekiplerince yakalanan ve tutuklanan sanık hakkında Mahkeme kararını verdi.

Adana’da polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda metruk Bir binada uyuşturucu satarken yakalanan sanık hakkında Mahkeme kararını verdi. Adana 12. ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme heyeti sanığa 15 yıl hapis cezası ve 30 bin lira Adli para cezası uyguladı.

Suçlamaları kabul etmedi

Adana 12 ağır ceza mahkemesinde görülen duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasında Sanığın Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi’nde metruk Bir binada polis ekipleri tarafından parmak izinin de tespit edildiği kitap arasına gizlenmiş sentetik uyuşturucu sattığı sırada yakalandığını belirtti. Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağının da göz önünde bulundurulması ile Hasan’ın uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama suçundan cezalandırılmasını talep etti. Duruşmada savunması sorulan sanık ise uyuşturucu satmadığını söyleyerek tahliye ve beraatini istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti Sanığın uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak suçundan 15 yıl hapis cezası ve 30 bin lira Adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Aynı zamanda sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Başa dön tuşu