ÇUKUROVA

Adana’da radyo televizyon bölümü öğrencileri sinema tarihi dersini müzede işledi

Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo Televizyon bölümünde eğitim gören 11 sınıf öğrencileri sinema dersine Adana sinema Müzesi’nde istedi.

Adana Seyhan ilçesinde ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde radyo televizyon bölümü öğretmeni Ömürzat Toparlak, Öğrencilere okul eğitiminin yanı sıra kültürel ve sosyal etkinliklerle de katkı sağlıyor. Toparlak, öğrencileri ile birlikte sinema tarihini işlemek üzere Adana sinema Müzesi’ne gitti. Aynı zamanda Okulun müdür yardımcısı Ali Kaşlü ile rehberlik öğretmeni Eylül Akar da öğrencilere eşlik etti. Öğrenciler hem derslerini işledi hem de müzeyi gezerek Çukurova’nın sinema kültürünü yerinde tanıma fırsatı elde etti.

Öğrenciler için motivasyon kaynağı oluyor

Ömürzat Toparlak, yaptığı açıklamada böyle etkinliklerin öğrenciler için motivasyon kaynağı olduğunu belirterek Adana’nın sinema tarihi için çok önemli olduğunu söyledi. Toparlak açıklamasının devamında ise “Sosyal etkinliklerin öğrencilere hem mesleki hem de kişiliklerini oluşturmada katkıda bulunduğuna inanıyorum” dedi.

Başa dön tuşu