BÜYÜKŞEHİR

Adana’da SMA hastası Yasmin bebek için yardım gecesi düzenlendi

Adana’da yaşayan 1 yaşındaki SMA hastası Yasmin Elif Salman bebek için yardım gecesi düzenlendi. Pozantı Belediyesi’nin de katkılarıyla düzenlenen gecede, minik bebek için yardım toplandı.

Adana’da yaşayan 1 yaşındaki SMA hastası Yasmin Elif Salman bebek için Pozantı Belediyesi’nin katkıları ile yardım gecesi organize edildi. Yardım gecesinde minik Elif için 60 bin lira para toplandığı öğrenildi.

ÇOCUKLARINI KURTARMAK İSTİYORLAR

Adana’da yaşayan Vedat Salman Hilal Salman çiftinin 13 aylık kızları Yasmin bebeğe henüz 40 günlükken SMA TİP1 teşhisi kondu. Hayatına 8 ayrı cihaz ile devam etmek zorunda kalan küçük bebeğin ilaçları ve giderleri nedeniyle aile zor durumda kaldı. Bunun üzerine Pozantı Belediyesi devreye girerek Yasmin Elif bebek için konser gecesi yaptı. Yasmin bebek için gece de çok sayıda isim türküyü seslendirdi. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da sahne alan isimler arasındaydı.

TÜM GELİR YASMİN BEBEĞE BAĞIŞLANDI

Pozantı Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen yardım gecesinde elde edilen bilet gelirinin tamamı Yasmin Elif bebeğin ailesine teslim edildi. gecede açıklamalarda bulunan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ve 16 ilçe belediye başkanı arkadaşlarıma sesleniyorum. Lütfen bu yavruya destek olalım. Bu çocuk Pozantılı değil, Adana’nın evladı, hepimizin evladı. Pozantı Belediye Başkanı olarak ben ve çalışma arkadaşlarımdan oluşan bir sahne grubuyla yemeklerin içine bir tuz olmaya çalıştık. İnşallah tat olmuşuzdur. Yasmin bebeğin sağlığına kavuşması için katkı koymuşuzdur. Pozantı halkına teşekkür ediyorum. Bir şeyler yapıp destek olmaya çalıştık. Lakin Yasmin Elif bebeğimizin o kadar çok paraya ihtiyacı var ki onun Amerika’ya gidip sağlığına kavuşması için sana, bana, ona açıkçası herkesin desteğine ihtiyacı var. Gelin bir olalım birlik olalım bu yavrumuzun elinden tutalım. Bakın 22 yaşındaki annesi bir yaşındaki çocuğunun gözünün içine bakıyor. Ne için bir nefes olma umuduyla çırpınıyor. Lütfen bu çağrımıza kulak verin” diye konuştu.

Başa dön tuşu