ÇUKUROVA

Adana’da tarihi okulda senfonik konser

Çukurova devlet Senfoni Orkestrası, tarihi İnkılap İlkokulu’nda Cumhuriyetin 99. kuruluş yıldönümü nedeniyle konser verdi.

Adana Çukurova devlet Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetin 99. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde tarihi İnkılap İlkokulu’nda konser verdi.

Çukurova’nın en eski okulu

Çukurova devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova’nın en eski okulu olduğu bilinen ve 1900’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen inkılap İlkokulu’nda konser verdi. Konsere katılan öğrenciler ellerindeki Türk bayrakları ile şarkılara eşlik etti. Konserde gençlik maaşı, Cumhuriyet Marşı ve Atatürk’ün sevdiği Bazı şarkılar seslendirildi.

Öğrenciler büyük heyecan yaşadı

Konsere katılan öğrenciler ilk defa Senfoni Orkestrası dinleme fırsatı bulduklarını belirtti. Hayatlarında ilk kez böyle müzik aletleri gören öğrenciler konserde büyük heyecan yaşadı.

Konserin ardından açıklamalarda bulunan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Şef Yardımcısı Eray İnal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Öğrenciler ile bu tarihi okulda bir araya geldiklerini belirterek “Klasik müzik ve marşlarımız olan repertuar ile bizleri izlemeye gelemeyen öğrencilerimizin yanına bizler gelelim istedik. Bugün çocuklarımız ile güzel bir coşku içinde bir aradayız” dedi.

Başa dön tuşu