BÜYÜKŞEHİR

Adana’da tefeci operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı

Adana’da polis ekiplerinin tefecilik yaptığı iddia edilen kişilere yönelik düzenlediği operasyonda 16 şüpheli gözaltına alındı.

Adana polisi, tefecilik yaparak 35 kişiden 14 milyon liradan fazla haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen iki şebekeye yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında 16 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Mali Büro Amirliği ekiplerinin kentte tefecilik yaptığı iddia edilen şebekeye yönelik ortak çalışması başladı. Çalışma kapsamında 35 kişiyi mağdur ederek 14 milyon liradan fazla Vurgun yaptıkları tespit edilen tefecilik Çetesi Deşifre edildi. Sabah saatlerinde ise tefeci şebekesini mensup oldukları öğrenilen 18 kişinin gözaltına alınması için operasyon gerçekleştirildi.

Şafak operasyonlarında zanlıların belirlenen adreslerinde arama yapılırken çok sayıda ruhsatsız tabanca, otomatik av tüfeği, şarjör, silahlara ait fişek, 5 milyon 277 bin TL değerinde 78 tek çek ve senet, Borçlu kısmı boş ve imzalı 16 senet, farklı kişilere ait 43 tapu belgesi, 22 araç satış sözleşmesi ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. aramalarda adresinde bulunamayan iki şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Başa dön tuşu