ÇUKUROVA

Adanalı vatandaşlar parası ve cep telefonu çalınan seyyar satıcıdan alışveriş yapmak için kuyruk oluşturdu

Adana’da seyyar satıcılık yapan Gamze Yılmaz’ın parası ve cep telefonu çalınmıştı. Kronik KOAH hastası olan eşi çalışmadığı için Kaldırımda yeşillik satarak hayatını kazanan kadının parası çalınması sonrasında Adanalı vatandaşlar alışveriş yapmak için adeta sıraya girdi.

Adana’nın Çukurova ilçesinde dün meydana gelen olayda KOAH tedavisi gören eşi çalışmadığı için evinin geçimini sağlamak ve 3 çocuğunun okul masraflarını karşılamak için üzere Kaldırımda yeşillik satan Gamze Yılmaz’ın cep telefonu ve parası çalınmıştı. Toptancıya vereceği 7 bin TL ve cep telefonunu çaldıran kadın gözyaşlarına boğulan kadın gözyaşlarına boğulmuştu. Polis ekipleri Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek hırsızın yakalanması için çalışma başlattı.

Vatandaşlar alışveriş yapmak üzere akın etti

Toptancıya verilen parası çalınan ve bunun üzerine borçlanarak yeni yeşillik ve yumurta alan Yılmaz bu sabah erken saatlerde yine tezgahını açtı. Olayı duyan vatandaşlar ise yeşillik satın almak için adeta Yılmaz’ın tezgahına Akın etti. Satış yaparken hala zaman zaman ağlamaya devam eden talihsiz kadına vatandaşlar destek oldu.

Eşinin hasta olduğunu ve bütün yükün kendisinin üzerinde olduğunu belirten Yılmaz, tezgahı temizlemek için arka tarafa gittiğinde başına boğulayım geldiğini söyledi. Yılmaz, “Bu para yumurtacının, ıspanakçının, fasulyecinin parası. 3 gündür kazandığım, sermaye yapacağım paraydı. Her şeyim gitti. Konuşamıyorum. Hakkımı helal etmiyorum. Sermayemi çalan kişi eğer beni duyuyorsa lütfen paramı geri getirsin. Zorla geçiniyoruz” dedi.

Başa dön tuşu