GÜNDEM

Aile Bakanı açıkladı! Aylık çocuk yardımı ödemeleri başlıyor, başvuru şartları netleşti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı! Kasım ayı çocuk yardımı ödemeleri başlıyor. Başvurular e-devlet’ten kabul ediliyor.

Aile Bakanı açıkladı! Aylık çocuk yardımı ödemeleri başlıyor, başvuru şartları netleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, milyonlarca kişinin beklediği kasım ayı çocuk yardımı ödemeleri ile ilgili duyuru yayınladı. Türkiye Aile Destek programı kapsamında verilecek olan ödemeler için başvurular kabul edilmeye başlandı. Başvurusu onaylananlara aylık düzenli çocuk desteği ödemesi yatırılacak. Ödemeler hanedeki çocuk sayısına göre verilecek aylık 350 ile 650 lira arasında değişecek. Aile Bakanlığı çocuk destek ödemesi ile ilgili başvuru şartları da kesinleşti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek paketi programı ile ilgili önemli duyurular yaptı. Yazılı açıklama yapan Bakan Derya Yanık, Temmuz ayından bu yana hesaplara yatmaya başlayan çocuk desteği ödemeleri ile ilgili yeni tarihi duyurdu. Hala başvuru yapmayanlar için de uyarıda bulunan bakan Yanık, başvuruların e-Devlet’ten devam ettiğini söyledi. Desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar bu yardım ödemesini kaçırmasın. Türkiye Aile Destek programı başvuruları sürüyor. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

40 MİLYAR TL BÜTÇE AYRILDI

Ekonomik kriz içinde olan ailelerin daha rahat bir şekilde hayatına devam etmesi için başlatılan Türkiye Aile Destek programı kapsamında aile odaklı sosyal yardım ödemeleri devam ediyor. Temmuz ayında hayata geçirilen proje kapsamında 40 milyar TL’lik bütçe ayrıldı. Ödemeler farklı kalemde başvuru yapan vatandaşların hesabına geçiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kasım ayı ödemeleri içinde tarihleri duyurdu.

15 KASIM’DA HESAPLARA YATACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ödenecek olan kasım ayı Aile Destek paketi ödemeleri için tarihler belli oldu. 15 Kasım tarihinden itibaren ödemeler hesaplara yatmaya başlayacak. Çocuk desteği olarak verilecek olan ödemeler 350 ile 650 TL arasında değişiyor. Hane içinde yaşayan çocuk sayısına göre ödeme yapılıyor. Bir yıl boyunca devam edecek olan ödemelerin başvuru işlemleri de hala sürüyor. Henüz başvuru yapmamış olanlar başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

HEMEN BAŞVURU YAPANLAR BU AY ALACAK

Aile Destek programı kapsamında hemen başvuru yapan vatandaşlar ödemelerini kasım ayı içerisinde alma şansına sahip olacak. Başvuru işlemleri e-devlet aracılığı ile ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden kabul ediliyor. Başvuru süresini kaçırmadan işlemleri tamamlamanız durumunda 10 gün içinde onay mesajını alabilirsiniz.

Başa dön tuşu