GÜNDEM

Aile Bakanlığı 7200 TL nakit destek veriyor! Dar gelirli, ihtiyaç sahibi, emekli ve asgari ücretli bir yıl PTT’den alabiliyor

Acil nakit ihtiyacı olan ve yardıma muhtaç ailelere bakanlıktan güzel haber. PTT’den 6 bin TL nakdi yardım veriliyor. Başvuru için e-Devlet girişi yapın.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileler için sosyal yardım ve destek ödemelerini sürdürüyor. Bakanlık tarafından açıklanan son bilgilere göre yardıma muhtaç kişilere aylık düzenli yardım sağlanacak. Bir yıl boyunca yapılacak olan ödemeler de toplam tutar ise 6 bin TL olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni programa başvuru şartlarını resmi internet sitesi Üzerinden tek tek açıkladı. Başvuru koşullarına uygun olan herkes e-devlet aracılığı ile başvuru yapılabilecek. Ödemeler ise başvuru esnasında verdiğiniz IBAN numarasına ya da doğrudan PTT hesabınıza tanımlanacak. Aile Bakanlığı 7200 TL nakit destek ödemesi için başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Ekonomik kriz ve birlikte zorlaşan hayat şartları nedeniyle vatandaşlar temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çekiyor. Okullarında açılması ile dar gelirli vatandaşların nakit parayı olan ihtiyacı daha da arttı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu yerinde olmayan Dar gelirli ve muhtaç aileler için yeni bir destek paketi daha başlatıldı. Tam 7 yıl boyunca devam edecek olan ödemelerde toplam tutar 6000 TL ile 7200 TL arasında değişiyor. Ağustos-eylül ödemeleri çoktan yapıldı. Ekim ayı içinde başvurular hala e-devlet üzerinden devam ediyor. Başvuru yapmak isteyenlerin bakanlık tarafından belirli koşullara uygun olması gerekiyor. Dar gelirli ailelerin yanı sıra Asgari ücretli ve emeklilerde başvuru yapabiliyor.

E-DEVLET VE SYDV ARACILIĞI İLE BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Aile Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç aileler ile birlikte hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az oldu emekliler ve asgari ücretlilere de sosyal yardım sağlanıyor. Bakanlık tarafından verilecek olan Türkiye Aile Destek paketi yardımları için başvuru işlemleri e Devlet aracılığıyla ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapılabiliyor. Başvurusunu yapan vatandaşların onay süreci Yaklaşık 10 gün kadar devam ediyor.

5000 TL İLE 7200 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Türkiye Aile Destek programı kapsamında verilecek olan sosyal yardımı ödemelerinde tutar farklılık gösteriyor. Bakanlık tarafından belirlenen muhtaçlık kriterlerine göre ödemeler yıllık 5000 TL ile 7200 TL arasında değişiyor. Gelir durumu ödemelerin tutarı konusunda oldukça önemli nokta kişilerin gelirine göre aylık 450 ile 650 TL arasında ödeme hesapları yatıyor. Özellikle çocuğu okula başlayan aileler için de ekstra destek paketi veriliyor. Çocuğun anaokuluna gönderemeyen ve bunun için maddi durumu olmayan aileler çocuklarını Anaokuluna kayıt ettirmeleri halinde masraflarını devlet karşılıyor herhangi bir başvuru yapmaları gerekiyor.

EKİM AYI ÖDEMELERİ İÇİN SÜREÇ DURUYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Türkiye Aile Destek paketi yardımları için ekim ayı başvuruları hala devam ediyor. Başvurusunu şimdi yapan vatandaşlar 15 Ekim tarihinden itibaren ödemelerini alabilecek. Bu tarihe kadar e-devlet ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından istenen en önemli kriter gelir kriteri. Ayrıca sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar bu yardım paketi için başvuru yapabiliyor.

Başa dön tuşu