GENEL

Aile Destek Merkezi ve Sosyal Dayanışma Merkezi sayıları artıyor: 1.2 milyar liralık kaynak ayrıldı

Bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısının sona ermesinin ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de alınan yeni kararları kamuoyuyla paylaştı. Erdoğan, kadınlara ve çocuklara yönelik faaliyetler gösteren aile destek merkezleri ile sosyal dayanışma merkezlerinin sayısının artırılacağını duyurdu. Gelecek yıl için bu alanlara 1.2 milyar liralık kaynak ayrıldığını aktaran Erdoğan, ‘Önceliği Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya veriyoruz.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından aile destek merkezi ve sosyal dayanışma merkezi sayılarının artırılacağını duyurdu. Çocuklara ve kadınlara yönelik faaliyetler gösteren aile destek merkezlerinin sayısının 330’dan 656’ya çıkarılacağını söyleyen Erdoğan, sosyal dayanışma merkezlerinin sayısının da artırılarak ve 47’den 116’ya çıkarılacağını belirtti. Bu kapsamda öncelik Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya verilecek.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGELERİ’NE ÖNCELİK

Kabine toplantısının ardından kamuoyunu bilgilendirmek üzere kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile destek merkezleri ile sosyal dayanışma merkezleri hakkında konuştu. Aile destek merkezlerinin sayısının 330’dan 656’ya çıkarılacağını, sosyal dayanışma merkezlerinin sayısının da 47’den 116’ya çıkarılacağını duyurdu. Erdoğan, bu kapsamda önceliğin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde olacağını söyledi.

KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK FAALİYETLER GÖSTERİLİYOR

Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında, ‘Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik faaliyetler gösteren aile destek merkezleri ve sosyal dayanışma merkezleri var. Kadınlarımızı üretken hale getirmek, çocuklarımızın sağlıklı gelişim göstermesine yönelik faaliyetler sürüyor. Kadın ne kadar güçlü olursa tüm aileyi ayakta tutmakta başarılı olacaktır.’ ifadelerine yer verdi.

1.2 MİLYAR LİRA KAYNAK

Son dönemde aile yapısını yıkmaya yönelik bazı tehditlere karşı alınan tedbirleri bu merkezleri güçlendirerek tahkim ettiklerini aktaran Erdoğan, ‘330 aile destek merkezi sayımızı 656’ya, 47 sosyal dayanışma merkezini 116’ya çıkarıyoruz. Önceliği Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya veriyoruz. Gelecek yıl için bu alanlara 1.2 milyar liralık kaynak ayırdık.’ dedi.

 

Başa dön tuşu