SİYASET

AK Partili Eşref Fakıbaba partisinden istifa etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşım yaparak hem parti üyeliğinden hem de milletvekilliğinden istifa etti. Fakıbaba paylaşımında, ‘Siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için mutluyum.’ ifadelerine yer verdi. Fakıbaba’nın bu paylaşımı ve istifası sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olan ve şimdilerde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili görevinde bulunan Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak partisinden ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Fakıbaba’nın istifası siyaset dünyasında büyük ses getirdi. İsitfası ile ilgili yaptığı açıklaması da dikkat çekti. İşte Ahmret Eşref Fakıbaba’nın sosyal medyadan yaptığı istifa açıklaması ve tüm detaylar…

İSTİFA ETTİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaparak hem partisinden hem de milletvekilliğinden istifasını duyurdu. Fakıbaba’nın sosyal medyadan yaptığı açıklama çok ses getirdi. Sosyal  medya paylaşımında dikkat çeken ifadelere yer veren Fakıbaba, ‘2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için çok üzgünüm. Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.’ ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA ETTİ

Fakıbaba açıklamasının devamında ise ‘AK Parti Üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.’ dedi. Fakıbaba’nın istifası ve istifa açıklaması sosyal medyanın gündeminde de en üst sıralarda yer aldı ve çok konuşuldu.

Başa dön tuşu