GÜNDEM

Akaryakıt fiyatları çakıldı! 9 ay sonra ilk kez bu fiyata düştü, pompaya da yansıyacak! Benzin ve motorin fiyatları fena düşüyor!

Araç sahiplerine müjde! Akaryakıt fiyatları resmen çakıldı, 9 ay sonra ilk kez bu fiyata düştü. Benzin ve motorine indirim müjdesi geliyor. Büyük çöküşe hazır olun.

Akaryakıt fiyatlarında indirim müjdesi kapıda. Brent petrolün varil fiyatı 9 ay sonra ilk kez bu fiyata geriledi tüm dünyada petrol fiyatları çakıldı. Brent petrolün varil fiyatı bugün 88 dolar seviyelerine kadar düştü. Batı Teksas türü Ham petrolün varil fiyatı ise bugün 83,83 Dolar civarında işlem görüyor. Akaryakıt fiyatlarında Yaşanan bu gerilemenin benzin ve motorin fiyatlarına da yansıyacağı tahmin ediliyor. Peki, 9 Eylül 2022 güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? 9 Eylül 2022 benzin ve motorin kaç TL?

Brent petrolün varil fiyatının da geçtiğimiz hafta yaşanan artış rüzgarı tersine döndü. Akaryakıt fiyatları Bugün itibarıyla gerilemeye başlarken brent petrol son 9 ayın en düşük seviyesine geriledi. brent petrolün varil fiyatı Dün 89 dolar civarına kadar inmişti. bu sabah da düşüş devam etti. Rusya ve Avrupa Birliği’nin karşılıklı olarak yaptırım ve atışmaları piyasaları destekledi. Prens petrolün varil Fiyatı şu saatlerde 88 Dolar civarında işlem görüyor. Araç sahiplerinin yüzünü güldürecek akaryakıt indirimi haberinin de bugünden itibaren gelmesi bekleniyor. Peki, 9 Eylül 2022 akaryakıt fiyatları ne kadar? 9 Eylül 2022 benzin ve motorin kaç TL?

BRENT PETROLÜN VARİL FİYATI DÜŞÜYOR

Rusya ve Avrupa ülkeleri arasında yaşanan karşılıklı atışmalar ve ABD’den gelen açıklamalar sonrasında brent petrolün varil fiyatı gerilemeye başlamıştır. Dün 89 dolar civarına kadar düşen brent petrolün düşüş eğilimi bugün de devam ediyor. Bu gün 88 dolara gerileyen brent Petrol son 9 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Uzmanlara göre ise akaryakıt fiyatlarında gerileme bir süre daha devam edecek. Elbette bu gerileme ile birlikte pompa fiyatlarının ne olacağı da merak konusu oldu.

AKARYAKIT İNDİRİMİ BEKLENİYOR

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre akaryakıt fiyatlarında büyük indirim bekleniyor. Petrolde yaşanan düşüş Batı Teksas türü Ham petrolün fiyatındaki gerileme ile birlikte pompaya yansıyacak indirimlerin yakında duyurulacağı tahmin ediliyor. Şu ana kadar akaryakıt indirimi konusunda bir açıklama yapılmadı. Çünkü birkaç gün piyasaların takip edileceği tahmin ediliyor. Ancak hafta sonunda büyük indirim haberi gelebilir.

9 EYLÜL 2022 BENZİN MOTORİN VE LPG FİYATLARI

Peki, 9 Eylül 2022 benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar? Beklenen akaryakıt indirimi sonrası öncesinde bugün benzin motorin ve LPG fiyatları şöyle;

İstanbul’da motorin litre fiyatı 24.81 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 19.23 liradan satılıyor.

Akaryakıt indirimi gelmesi halinde benzin ve motorin fiyatlarında büyük düşüş bekleniyor. Hatta sektör kaynakları brent Petrol de düşüş eğiliminin devam etmesi halinde benzin ve motorin fiyatlarının 20 lira altında olacağını düşünüyor.

Başa dön tuşu