GÜNDEM

Aksaray Belediyesi’nin 29 Ekim paylaşımına tepki yağdı

Cumhuriyetimizin 99. yılında yurdun dört bir yanında coşku ve gurur hakim. Sosyal medya hesapları üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımları yapılmaya başlandı. Belediyelerden de Cumhuriyet Bayramı paylaşımları gelmeye başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel bir kutlama mesajı paylaşan Aksaray Belediyesi’nin hazırladığı videodaki yanlışlık tepkilere neden oldu. Gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşım kısa sürede kaldırıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel sosyal medya hesabından bir kutlama mesajı paylaşan Aksaray Belediyesi, ’29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun’ şeklindeki notuyla tepki topladı. 29 Ekim’i yanlış kutlayan belediyenin bu paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüdü. Belediye, gelen tepkiler üzerine paylaşımını kısa sürede sildi.

AKSARAY BELEDİYESİ’NDEN YANLIŞ KUTLAMA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan Aksaray Belediyesi, hazırladığı bir video ile bu özel günü kutlamak istedi. Ancak yapılan paylaşımda ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ ifadeleri yer aldı. Yanlış bir kutlama notu düşen belediye, ’29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun’ notuyla tepkilerin hedefi oldu.

GELEN TEPKİLER ÜZERİNE VİDEO SİLİNDİ

Aksaray Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırlanan videoda ve videonun altına düşülen notta, ’29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun’ ifadeleri yer aldı. Belediye tarafından yapılan paylaşımda yanlış bir kutlama ifadesi kullanılması tepkilere neden oldu. Söz konusu paylaşıma tepkiler çığ gibi büyürken, söz konusu paylaşımın kısa bir süre içinde belediyenin sosyal medya hesabından kaldırıldığı görüldü.

CHP’Lİ İSİMDEN TEPKİ

Tepki toplayan paylaşımla ilgili yorum yapan CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, ‘Bu bir ironi mi, yapılan bir cehaletin böyle ironi aracılığıyla giderilmesi mi bilmiyorum. Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’dır. 30 Ağustos, Zafer Bayramı’dır. 29 Ekim de Cumhuriyet Bayramı’dır. Öncelikle belediyedeki arkadaşlarımıza bunu anlatalım.’ dedi.

Başa dön tuşu