GÜNDEM

Altın resmen darmaduman oldu! Çöküşe geçen altın fiyatları ile ilgili altın kahini İslam Memiş’ten çarpıcı yorum geldi

Altın fiyatları yatırımcıları telaş sulandırıyor. Gram altın fiyatı düştükçe düşüyor. Altın kahini İslam Memiş gram altın fiyatları ile ilgili çarpıcı bir yorum paylaştı.

Altın fiyatlarında son günlerde yaşanan gelişmeler yatırımcıları endişelendirmek devam ediyor. Her geçen gün dolar kaybeden altın vatandaşa da panik yaratmaya başladı. Elinde altını bulunanlar bu süreçte ne yapmaları gerektiğini merak ediyor ve uzman Yorumlarını da yakından takip ediyor. Elinde altını bulunanların en güvendiği isimlerden biri olan İslam Memiş, yatırımcılara yine çok önemli tavsiyelerde bulundu. Peki, altın alınmalı mı yoksa satılmalı mı? Güncel altın fiyatları ne kadar?

Altın piyasalarında son dönemlerde yaşanan gelişmeler vatandaşları ve yatırımcıları endişelendirmeye başladı. Özellikle gram altın fiyatlarının bir yüksek bir düşük seyretmesi nedeniyle elinde altını bulunanlar ne yapmaları gerektiğini merak ediyor ve uzmanlardan gelen yorumları yakından takip ediyor. Peki, elinde altını olanlar ne yapmalı? Altın alınmalı mı yoksa satılmalı mı? Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş vatandaşların bu konudaki sorularına cevap verdi. Elinde altını bulunanlar İslam Memiş’in yorumlarına kulak versin. İşte altın piyasalarına ilişkin işinize yarayacak diyorlar.

BUGÜN GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı piyasalar tarafından merakla bekleniyordu. Beklenen karar bugün itibariyle açıklandı. Merkez Bankası 1.5 puan faiz indirimi kararı verdi. Yani 100 de 12 olan politika faizi yüzde 10.5 e geriledi. Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrasında altın piyasalarında da hareketlilik başladı. 970 lira seviyelerine kadar gerileyen gram altın fiyatları Merkez Bankası’nın kararı sonrasında şu saatlerde 988 liraya kadar yükseldi. Gram altın fiyatları kapanışta 980 lira ile günü tamamladı. Peki, uzamanlar ne diyor? Altın yükselecek mi?

İSLAM MEMİŞ’TEN ÇARPICI ALTIN YORUMLARI

Altın ve para piyasalarına ilişkin yorumları ile vatandaşlar tarafından çok takip edilen isimlerden olan İslam Memiş gram altın fiyatları ile ilgili yeni değerlendirmelerde bulundu. Özellikle Merkez Bankası faiz kararı sonrasında Altın fiyatlarında hareketliliğin başladığını belirten İslam Memiş kısa süre içerisinde altının yeniden bin lira seviyesinin üstüne çıkacağını değerlendirdi. Altına yatırım yapmayı düşünen vatandaşların mutlaka bu fiyatlardan alması gerektiğini belirten İslam Memiş, Kasım ayından itibaren altının artık alın fırsatı vermeyeceğini söyledi.

Merkez Bankası’nın faiz kararı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önceki sözlerini hatırlatan İslam Memiş, yılsonunda Faizin tek haneye yani Yüzde dokuza ineceğini tahmin etmeniz zor olmadığını dile getirdi. Faizlerin tek haneye inmesi ile birlikte de altın fiyatlarında yükselme beklendiği ifade edildi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yıl sonunda altın fiyatlarındaki beklentisinin 1400 lira seviyelerinde olduğunu yeniden hatırlattın Hatta elinde altında bulunan vatandaşlara satmamaları yönünde de çağrı yaptı.

Başa dön tuşu