Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 10:05
 
Amansız hastalığın genç yaşta aramızdan aldığı Hazım Kılıç için ÇGC önünde tören düzenlendi
Hürriyet Gazetesi Çukurova Bölge Müdürlüğü’nde Yazıişleri Editörü, Hazım KILIÇ sonsuzluğa uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Amansız hastalığın genç yaşta aramızdan aldığı Hazım Kılıç için ÇGC önünde tören düzenlendi

Hazım Kılıç için ilk olarak Çukurova Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlendi. Törene CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, ADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez, TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, ASGD Başkanı Basri Baş ile basın çalışanları ve ailesi katıldı.

Törende konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Hazım Kılıç’ın çevresinde sevilen, çalışkanlığı ile takdir edilen, güleryüzüyle herkesi kendisine bağlayan, pozitif enerjiye sahip bir kişiliği olduğunu belirterek, çok iyi bir Atatürkçü olan Hazım Kılıç’ı Büyük Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümünde kaybetmenin, bu güne farklı bir anlam kazandırdığına dikkat çekti. Esendemir, evli ve 1 çocuk babası olan Hazım Kılıç’ın son ana kadar yaşama tutunmaya çalıştığını, hastane odasında bile yüzünde tebessümün eksilmediğini belirterek, “Her ölüm erkendir ama Hazım için çok çok erkendi. Onu gençliğine doyamadan kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi.

Daha sonra söz alan Hürriyet Gazetesi Yazıişleri Sorumlusu Erdal Fernergiz de konuşmasında Hazım Kılıç’ın Atatürkçü kimliğine, laikliğe olan tutkusuna dikkat çekerek, “Bundan böyle her 10 Kasım’da ilk olarak Büyük Önder Atatürk’ü ve sonrasında da kardeşimiz Hazım’ı anmış olacağız. Hepimizin başısağolsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlar Fatiha okuyup dualar etti. Hazım Kılıç’ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amansız, hastalığın, genç, yaşta, aramızdan, aldığı, Hazım, Kılıç, için, ÇGC, önünde, tören, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı