GÜNDEM

Analistler tek tek anlattı! Altın fiyatları için kritik gün belli oldu: O tarihte elinde altın olanlar hiç düşünmeden yapsın

Altını olanlar için kritik gün geldi! Analistler tek tek açıklayıp uyardı. 3 gün sonra gram altında tüm dengeler değişecek. Hemen bunu yapın!

Gram altın fiyatları Düşmeye devam ederken analistler elinde altına olan vatandaşlar için tek tek uyarılar yaptı. 3 gün sonra altının ulaşacağı rakam belli olurken yastık altında altın bulunanlar Pişman olmamak için bu uyarılara kulak versin. Peki, gram altın düşecek mi? Altın fiyatları nereye gidiyor? Altın alınmalı mı yoksa satılmalı mı?

Altın fiyatları dalgalı seyrini sürdürürken vatandaşlar ise yatırım yapmak için doğru zamanı öğrenmek istiyor. Analistler, elinde altında bulunan ya da altına yatırım yapmak isteyenler için önemli uyarılar yaptı. Altın fiyatlarında yeni rakamlar bu açıklamalarla birlikte belli oldu. Özellikle 3 gün sonrasına dikkat çeken Uzmanlar, pişman olmak istemeyenlerin mutlaka bu detaya dikkat etmesini istedi. Peki, Altın fiyatlarında düşüş devam edecek mi? gram altın fiyatları ne olacak? Altın fiyatlarındaki dalgalanma ne kadar sürecek? Bu piyasada Altına yatırım yapmak doğru mu? İşte uzmanlardan altın için yeni rakamlar…

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞE KANMAYIN

Gram altın fiyatları Bir haftadan bu yana dalgalı bir seyir halinde olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başında düşüş eğilimine giren gram altın bu haftanın başında da aynı şekilde düşüşünü sürdürdü. Ancak analistler özellikle 20 21 Eylül tarihlerinde FED faiz kararı Altın fiyatlarını etkileyeceğini söylüyor. FED faiz kararının açıklanması ile birlikte Piyasalar adeta alt üst olacak. şu anda ABD Merkez Bankası FED 75 baz puanlık faiz artırımı yapacak gibi görünüyor. Ancak uzmanlara göre ABD’de Enflasyonun beklenenin üstüne çıkması ile birlikte faiz kararı daha da sert olabilir. yani 75 baz puan beklenirken 100 baz puanlık bir faiz artırımı yapılabilir.

GRAM ALTIN BİR ANDA FIRLAYACAK

Uzmanlara göre FED faiz artırımı kararı halinde dolar ve ons altın fiyatları düşecek. Ancak gram altın fiyatlarına da yansıyacak olan bu düşüş çok da kalıcı olmayacak nokta Çünkü Uzmanlar bu konuda net şekilde uyarılarda bulundu. Gram altının bu geçici düşüşü sırasında paniğe kapılmamak gerekiyor. Elinde altını bulunanların bir anda tüm altını çıkartmaya kalkması tam bir felakete yol açabilir. Yastık altında altını bulunan vatandaşların özellikle yılsonunu beklemesi yönünde tavsiyeler var. FED faiz artırımı kararı sonrası altın fiyatlarındaki düşüşe aldanıp birikiminizi elden çıkarmayın.

Çünkü yılsonunda altın fiyatları için çok yüksek tahminler var. Uzmanlara göre gram altın fiyatları Aralık ayında 1400 lira seviyelerine kadar ulaşacak. O sebeple Altın fiyatlarının düşmesi durumunda elinizdeki altını çıkarmak yerine Altına yatırım yapabilirsiniz.

19 EYLÜL 2022 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

FED faiz artırımı için sadece 3 günlük bir süre kalırken 19 Eylül 2022 serbest piyasa güncel altın fiyatları şöyle oldu;

19 Eylül 2022 Gram Altın Fiyatları

Alışı: 983,39 TL

Satışı: 983,62 TL

19 Eylül 2022 Çeyrek Altın Fiyatları

Yeni çeyrek alışı: 1.628 TL

Yeni çeyrek satışı: 1.653 TL

Eski çeyrek alışı: 1.618 TL

Eski çeyrek satışı: 1.653 TL

19 Eylül 2022 Yarım Altın Fiyatları

Yeni yarım alışı: 3.246 TL

Yeni yarım satışı: 3.306 TL

Eski yarım alışı: 3.231 TL

Eski yarım satışı: 3.285 TL

19 Eylül 2022 Tam Altın Fiyatları

Yeni tam alışı: 6.491 TL

Yeni tam satışı: 6.591 TL

Eski tam alışı: 6.481 TL

Başa dön tuşu