TEKNOLOJİ

Apple Watch sayesinde bir çocuğun hayatı kurtuldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple’ın akıllı saatleri hayat kurtarıyor. Akıllı saatlerinde sağlık teknolojisi kullanan Apple bir çocuğun hayatının kurtulmasını sağladı.

ABD’de merkezde teknoloji şirketi Apple, akıllı saatleri ile de konuşulmaya devam ediyor. Apple Watch sayesinde bir çocuk ölümden döndü.12 yaşındaki çocuk saatim verdiği uyarı sayesinde hastaneye başvurarak nadir görülen bir kanser dilimi yenmeyi başardı.

12 yaşındaki Imani Miles’ın Annesi Apple Watch sayesinde çocuğunun kalp atış hızının arttığını fark ederek hemen hastaneye başvurdu. Erken uyarı sayesinde küçük kız Apandisit ameliyatına girdi. Ameliyat sırasında ise küçük çocukta çocuklarda nadir görülen bir kanser türüne rastlandı. Doktorlar nöroendokrin tümör için tedaviye başlarken kanserin vücudun diğer bölgelerine de yayıldığı belirlendi. Küçük çocuk cerrahi müdahale sonrasında iyileşmeye başladı.

Hamile olduğunu öğrenen de var

Teknoloji devi Apple’ın Eylül ayında düzenlediği etkinlik sırasında Apple Watch sayesinde hayatı kurtulanlara ilişkin bir video yayınlanmıştı. Videoda Apple Watch ta kullanılan teknolojileri vurgu yapılırken sağlık uygulamalarının kullanan kullanıcıların beklentilerini karşıladığı ifade edilmişti.

Sosyal medyada paylaşım yapan bir Apple Watch kullanıcısı ise kalp atış hızını değiştiğini fark ederek hamile olduğunu öğrendiğini anlatmıştı.

Başa dön tuşu