GÜNDEM

Araç sahipleri sakın bu tuzağa düşmeyin! Hemen e-Devlet’ten kontrol edin

Araç sahiplerine uzmanlardan uyarı geldi! Hemen e-Devlet’ten kontrol edin, sakın bu tuzağa düşmeyin.

Araç sahiplerini bekleyen sahte poliçe tuzağı ile ilgili uzmanlardan uyarı geldi. Türkiye Sigortalar Birliği yaptığı açıklamada çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek kamuoyuna duyuruda bulundu. Araç sahiplerine Çağrı yapan Türkiye Sigortalar Birliği, mutlaka e-devlet üzerinden sigorta poliçelerinin kontrol edilmesini istedi.

Araç sahipleri sakın bu tuzağa düşmeyin! Hemen e-Devlet’ten kontrol edin. Türkiye sigortalar Birliği’nden araç sahiplerine çok önemli uyarı geldi. Yapılan açıklamada özellikle son dönemlerde trafik sigortası almak için acentelere başvuru yapanların dolandırıcıların radarına girdi iyi ifade edildi. Dolandırıcıların vatandaşlara kendilerini başvuru yapılan sigorta acentesinin temsilcisi olarak tanıttığını belirtildiği açıklamada bu yolla sahte poliçe sattıkları dile getirildi. Araç sahiplerine uyarıda bulunan Türkiye sigortalar Birliği, vatandaşların sahte poliçe sebebiyle Hem maddi zarara uğradıklarını hem de Trafikte zor duruma düştüklerini bildirdi.

SAHTE POLİÇE TUZAĞINA DİKKAT

Türkiye sigortalar Birliği’nden resmi internet sitesinden yapılan açıklamada özellikle trafik sigortalılarının sahte poliçe tuzağı ile kandırılmak istendiği ifade edildi. Vatandaşı koruyan bazı önlemlerin olduğuna dikkat çekilen açıklamada, Sigorta bilgi gözetim merkezinin web sitesi üzerinden trafik sigortası teklif karşılaştırma ekranının kontrol edilmesi istendi. Vatandaşların bu yolla kimlik no ve plaka bilgileri ile tüm sigorta şirketlerinin primlerini tek bir ekranda görüntüleyebileceğiniz belirten Türkiye sigortalar Birliği, aynı zamanda e-devlet üzerinden de kontrolde bulunmanın mümkün olduğunu ifade etti.

E-DEVLET’TEN HEMEN KONTROL EDİN

Araç sahiplerine çağrıda bulunan Türkiye sigortalar Birliği, e Devlet üzerinden poliçe varlığının sorgulanmasının mümkün olduğunu hatırlattı. Vatandaşların teklif aşamasında hemen e-devlet girişi yaparak sorgulama yapması gerektiğini belirten TSB, Bu tuzağa düşmemek için araç sahiplerinin dikkatli olmalarını istedi.

Başa dön tuşu